Amerikiečiai patikėjo valdyti šalį Barakui Obamai dar 4 metus (video) (1)

Barakas Obama | vikipedija.lt nuotr.

Barakas Obama | vikipedija.lt nuotr.

Lapkričio 6 d. (antradienį) vyko visam pasaulyje stebimi JAV prezidento rinkimai,  kuriuose varžėsi antros kadencijos siekiantis dabartinis prezidentas Barakas Obama (Barackas  Obama) ir respublikonas Mitas Romnis (Mittas Romney). Abu kandidatai pagal apklausas turėjo  apylygį rinkėjų pasitikėjimą.

Trečiadienio naktį pradėjus skelbti pirmuosius rezultatus JAV prezidento rinkimuose, kur nugalėtoją nulemia ne šalies rinkėjų balsai tiesiogiai, bet Rinkikų kolegija, į kurią valstijos pagal savo gyventojų skaičių atsiunčia tam tikrą kiekį rinkikų. Pergalei reikia 270 iš 538 rinkikų balsų. Apie 7 val. ryte (Lietuvos laiku) duomenimis, B.Obama surinko – 290, M. Romney – 203 balsus.

JAV prezidentas Barackas Obama įveikė varžovą respublikoną Mittą Romney. Amerikiečiai patikėjo jam valdyti šalį dar 4 metus.

B.Obama užsitikrino daugumą balsų Rinkikų kolegijoje, kuri formaliai dar turės balsuoti gruodį.

Kaip numatyta JAV Konstitucijoje, 2012 metų JAV prezidento rinkimai vyks kartu su rinkimais į JAV Senatą, kurių metu bus perrinkti trečdalis JAV Senato narių, ir su rinkimais į JAV Atstovų rūmus. Šių rinkimų metu vyks ir vienuolikos valstijų gubernatorių rinkimai bei daugybė rinkimų į valstijų įstatymų leidžiamųjų organų narių vietas.

httpv://youtu.be/8y_pwIIQNAc

Lapkričio 7 d. Prezidentą Baraką Obamą laimėjus Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento rinkimus savo ir visų Lietuvių Tautos vardu pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Nuoširdžiai sveikinu Jus perrinkimo JAV Prezidentu proga ir linkiu visokeriopos sėkmės toliau einant šias atsakingas pareigas bei tęsiant pradėtus darbus. JAV yra svarbiausia partnerė užtikrinant Lietuvos ir Baltijos valstybių saugumą, stabilumą bei gerovę. Esu įsitikinusi, kad pagarba bendroms vertybėms pagrįsti glaudūs ir konstruktyvūs mūsų šalių ryšiai ir toliau leis stiprinti abipusiškai naudingą dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą“, – rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Šalies vadovė taip pat padėkojo Prezidentui Barakui Obamai už asmeninę paramą priimant Baltijos valstybėms svarbius sprendimus – dėl nuolatinės Baltijos šalių oro policijos misijos ir JAV karių dalyvavimo joje, dėl Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją stiprinančių gynybos planų įgyvendinimo, dėl itin svarbių sprendimų vystant priešraketinės gynybos sistemą.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog tikisi tolesnio vaisingo darbo ginant abiejų šalių ir tautų interesus bei įgyvendinant visai transatlantinei bendruomenei svarbius projektus saugumo, energetikos ir kitose srityse. Lietuva buvo, yra ir išliks patikima JAV partnere Europoje ir Baltijos jūros regione.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė