Vilniuje tarptautinės imtynių federacijos vadovas supažindintas su lietuviškomis ristynėmis (0)

Imtynes.lt nuotr.

Imtynes.lt nuotr.

Vilniuje viešėjo Tarptautinės imtynių federacijos (FILA) prezidentas Rafaelis Martinetis (Raphael Martinetti). Viešnagės metu jis susitiko su Lietuvos imtynių federacijos vadovu Dariumi Čepausku bei imtynių entuziastais, kurie pristatė tradicines lietuviškąsias imtynes – ristynes, praneša Lietuvos imtynių federacija.

Svečias buvo supažindintas su nuveiktais darbais, siekiant atkurti ir populiarinti Lietuvoje XIXa. klestėjusias tradicines imtynes. Lietuvos imtynių federacijos ir atskirų imtynių specialistų bei entuziastų dėka buvo atliktas milžiniškas darbas – surinkti istoriniai faktai apie ristynes, kurios šiandien yra nepelnytai pamirštos. R.Martinetis susipažino su tuometinių ristynių taisyklėmis, trumpa istorija bei paplitimo geografija, buvo parodytas tradicinis ristiko kostiumas.

R.Martinetis labai palankiai sutiko žinią, jog Lietuvos imtynių federacija rūpinasi ne tik sportinių imtynių puoselėjimu bet ir tradicinėmis imtynėmis. FILA prezidentas teigė, jog dauguma pasaulio tautų gali pasigirti savo tradicinėmis dvikovos menų šakomis ir pasidžiaugė, kad nuo šiol Lietuva – ne išimtis.

Susitikimo metu R.Martinetis domėjosi ir ateities darbais. Kitas žingsnis – plačiau supažindinti visuomenę su tradicinėmis imtynėmis. Lapkričio 22 dieną Vilniuje vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Judėjimas – sveikos gyvensenos pagrindas, tautos kultūros šaltinis“,  kurį organizuoja Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos olimpinė akademija bei Lietuvos edukologijos universitetas. Konferencijoje imtynių treneris Andrius Stočkus skaitys pranešimą „Lietuviškosios imtynės: praeitis, dabartis, ateitis“ ir pristatys ristynes akademinei bendruomenei. Pranešime bus siekiama papasakoti ne tik apie istorinius faktus, bet ir pristatyti idėją ristynių, kaip netradicinės fizinio aktyvumo formos, panaudojimo mokinių, studentų, gyventojų fiziniam aktyvumo bei sveikos gyvensenos lavinimui.

Vizito metu R.Martinetis pažadėjo visokeriopą pagalbą  populiarinant ristynes Lietuvoje ir pasaulyje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė