Prezidentė kreipsis į Konstitucinį teismą dėl Seimo rinkimų teisėtumo (20)

D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

D.Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Lapkričio 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl rinkimų teisėtumo.

Prezidentės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė žurnalistams sakė, kad paskelbus galutinius Seimo rinkimų rezultatus Prezidentė gavo daug skundų dėl rinkimų įstatymo pažeidimų dėl to ji rytoj prašys Konstitucinio teismo (KT) išvados ir kol nebus galutinio Seimo rinkimų įvertinimo iš KT, šalies vadovė „nevertins jokių koalicijos sudarymo galimybių“.

Lapkričio 5 d., Tautininkų sąjunga Prezidentei ir Seimui apskundė lapkričio 4 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą patvirtint galutinius Seimo rinkimų rezultatai daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir visose vienmandatėse apygardose (išskyrus Visagino-Zarasų). Tautininkų sąjunga teigia, kad VRK balsų pirkimo faktus ir jų poveikį esminiams rinkimų rezultatams ištyrė nepilnai, o savo pareigas atliko netinkamai.

Konstitucinis teismas po Seimo arba (ir) prezidentės kreipimosi turi pateikti savo išvadą per 72 valandas nuo paklausimo gavimo.

Vyriausioji rinkimų komisija spalio 4 d. patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Prieš rinkimų rezultatų pripažinimą balsavo trys komisijos nariai: L.Ulevičius, J.Milašiūtė ir V.Benkauskas, kiti 11 narių balsavo už rinkimų rezultatų patvirtinimą. Vyriausios  rinkimų komisijos narys Liutauras Ulevičius, įvertinęs visas išvadas dėl pažeidimų Seimo rinkimų metu, teigė, kad komisija turi pripažinti rinkimų rezultatus daugiamandatėje apylinkėje negaliojančiais ir paskelbė savo atskirąją nuomonę šiuo klausimu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė