Pilietinė visuomenė Vokietijoje reikalauja įgyvendinti referendumo rezultatus (3)

Lapkričio 5 dienos popietę prie Lietuvos ambasados Berlyne susirinkę pilietinės visuomenės atstovai reikalavo įgyvendinti referendumo dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje rezultatus.

Antiatominėmis vėliavomis „Atominės energijos? Ačiū, nereikia“ mojavę piliečiai buvo sunerimę dėl Lietuvos valdžios atstovų pasisakymų nepaisyti referendumo rezultatų. Pilietinės visuomenės atstovai aiškino, kad referendumo rezultatai pagal Referendumo įstatymą yra įpareigojantys, nepaisant to, kad referendumas vadinosi konsultaciniu.

„Jei referendumo rezultatai nebūtų įgyvendinti, tai reikštų, kad Lietuva yra diktatūrinė valstybė, tokia kaip Baltarusija“, – protesto metu kalbėjo Lietuvoje kurį laiką gyvenusi „Anti Atom Berlin“ atstovė Petra Savadė (Petra Sawade). Ji aiškino, kad dėl demokratijos Lietuvoje susirūpinę visi Vokietijos piliečiai, ne tik tie, kurie yra prieš atominę energetiką.

„Ne atominei!“ – skandavo susirinkusieji, siekdami priminti, kad toks buvo Lietuvos piliečių sprendimas referendume. Pilietinė visuomenė Vokietijos sostinėje laikė plakatus vokiečių, anglų ir lietuvių kalbomis: „Įgyvendinkite referendumo rezultatus“,  „Ne atominei“, „Ne AKW Visaginas“ (AKW iš vok. „Atomkraftwerk“ – atominė elektrinė).

„Lietuvos žmonės pasinaudojo konstitucine teise spręsti vieną svarbiausių valstybės gyvenimo klausimų referendume. Dabar Parlamentas ir Prezidentė privalo vykdyti savo konstitucinę pareigą ir jų sprendimą įgyvendinti“, – apie pagrindinį šalies įstatymą priminė ŽALI.LT aktyvistė Laura Gintalaitė.

Pilietinės visuomenės atstovai ambasados atstovui įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentei bei Seimo nariams adresuotą atvirą laišką, kurį ambasada  pažadėjo perduoti adresatams. „Ignoruoti žmonių sprendimą tapti nuo atominės energetikos laisva šalimi ir tęsti kalbas su „Hitachi-GE“ apie atominės elektrinės Visagine statymą  būtų antikonstituciška“, – rašoma nevyriausybinės organizacijos „LÜchow-Dannenberg Piliečių Iniciatyva Už Aplinkos Apsaugą“ (vok. BÜrgerinitiative Umweltschutz LÜchow-Dannenberg) ir susivienijimo „ŽALI.LT“ laiške. Ten pat cituojamas Referendumo įstatymo 8 straipsnis ir raginama kuo greičiau priimti referendumo įgyvendinimui reikiamus įstatymus. „LÜchow-Dannenberg Piliečių Iniciatyva Už Aplinkos Apsaugą“ yra viena žinomiausių antiatominių organizacijų Vokietijoje.

Proteste dalyvavo apie 50 žmonių iš Vokietijos, Japonijos, Lenkijos bei kitų šalių, atstovaujančių platų spektrą organizacijų, tokių kaip „Naturfreunde“, „Anti Atom Plenum“, „Bund Umwelt Natur Deutschland“ (BUND), „Naturfreundejugend Potsdam“, „GrÜne Liga Berlin“. Protestą organizavo „Anti Atom Berlin“ kartu su „ŽALI.LT“. Solidarumo protestai šiandien taip pat vyko Latvijos sostinėje Rygoje.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė