Atleisti „Rzeczpospolita“ žurnalistai skelbę naujus duomenis apie Smolensko katastrofą (1)

Dėl straipsnio, kuriame buvo rašoma, kad ant 2010 metais Smolenske nukritusio lėktuvo nuolaužų buvo rasta sprogmenų pėdsakų, antradienį atleisti keletas vieno iš didžiausių Lenkijos laikraščių redaktorių.

Straipsnyje buvo cituojami neįvardinti šaltiniai. Antradienio numeryje „Rzeczpospolita“ bendrovės stebėtojų taryba skelbia, kad rekomendavo atleisti vyriausiąjį redaktorių Tomašą Vroblevskį, jo pirmąjį pavaduotoją ir du nacionalinių naujienų padalinio vadovus.

„Su publikacija susiję reporteriai neturėjo pagrindo teigti, kad nuolaužose buvo rasta trotilo ir nitroglicerino pėdsakų, – teigiama laikraštyje. – Mes manome, kad šis tekstas turi trūkumų ir buvo netinkamai pagrįstas“.

Stebėtojų taryba taip pat prašė atleisti straipsnio autorių, nes jis nesugebėjo pateikti raštiškų įrodymų, kurie paremtų jo straipsnyje išdėstytus teiginius. Laikraščio savininkas ir stebėtojų tarybos pirmininkas Gregožas Hajderovičius patvirtino, kad minėtieji asmenys atleisti.

Lenkijos kariuomenės prokurorai sakė, kad lėktuvo nuolaužose rado didelės energijos dalelių, bet perspėjo, kad tokiais atvejais tyrimų rezultatai dažnai būna klaidingi. Pasak jų, paimtus pavyzdžius dar reikia ištirti ir tik tuomet bus nustatyta, ar ten yra sprogstamųjų medžiagų.

Parengta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė