VRK svarstė tautininkų prašymą panaikinti Seimo rinkimų rezultatus (video) (4)

G.Songaila ir S.Gorodeckis VRK posėdyje | Alkas.lt nuotr.

G.Songaila ir S.Gorodeckis VRK posėdyje | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 3 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pagaliau ėmėsi nagrinėti Tautininkų sąjungos (TS) skundą kuriuo prašoma,  dėl masinio balsų pirkimo ir kitų Seimo rinkimų įstatymų pažeidimų, panaikinti Seimo rinkimų rezultatus visose daugiamandatėse ir vienmandatėse apygardose ir įstatymų nustatyta tvarka skelbti pakartotinius Seimo rinkimus. Šį skundą tautininkai VRK buvo pateikę dar po pirmojo Seimo rinkimų rato.

Skunde teigiama, kad dėl vangaus teisėsaugos institucijų darbo nebuvo užkirstas kelias „masiniam balsų pirkimui“ ir kitiems įstatymų pažeidimams.

„Kyla pagrįstų abejonių, ar kandidatų sąrašui tenkančių mandatų skaičius galėjo būti nustatytas ne daugiau kaip vieno mandato tikslumu, kaip tą nustato Seimo rinkimų įstatymo 91 straipsnio 1 dalies 2 punktas. Vien už Darbo partiją paduotų ir galimai nupirktų balsų kiekis, kiek tai susiję su 4 kandidatais ir dviem apygardomis, sudaro ženkliai daugiau nei vieno mandato kvota šiuose rinkimuose“, – teigia tautininkai.

Pasak jų, vieno mandato daugiamandatėje apygardoje netekimą vienam sąrašui, o kitam sąrašui – įgijimą, šiuose rinkimuose lėmė kiek daugiau kaip 2000 rinkėjų balsų.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

VRK posėdyje dalyvavę ir skundą pristatę TS pirmininkas Gintaras Songaila ir atsakingas sekretorius Sakalas Gorodeckis prašė skundą papildyti dar ir  žiniasklaidoje pasirodžiusius bei iki šiol nepaneigtus teiginiais dėl  galimo Nacionalinės kredito unijos lėšų užvaldymo vienos iš rinkimuose dalyvavusių partijų naudai.

G.Songaila jau yra įregistravęs Seimo nutarimo projektą dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą su paklausimu, ar vykstant rinkimams daugiamandatėje apygardoje nebuvo šiurkščiai pažeisti Seimo rinkimų įstatymai ir ar dėl to rinkimų rezultatai nustatyti tiksliai.

VRK išklausė TS atstovų ir sprendimo priėmimą atidėjo iki sekmadienio, tačiau, VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas jau išsitarė, kadnemato pagrindo patenkinti TS skundo, nes esą skundo teikėjai savo teiginių dėl rinkimų pažeidimų masiškumo pagrįsti negali.

Sekmadienį VRK ketina skelbti ir galutinius Seimo rinkimų rezultatus.

Tiems kam gali būti įdomios viso šio reikalo detalės pateikiame VRK posėdžio įrašo fragmentą:

TS-LKD Politikos komiteto pirmininkas Vytautas Landsbergis po lapkričio 2 d.  įvykusio Politikos komiteto posėdžio skirto aptarti rinkimams rinkimų rezultatus pakomentavo taip (S.Noviko videoreportažas):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė