Kauno sąjūdininkai paminėjo žuvusių už Lietuvos laisvę vėles prie paminklo „Žuvome dėl Tėvynės“ (2)

Lapkričio 2 d. Lietuvos Sąjūdžio Kauno Taryba ir Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga surengė mirusių sąjūdiečių, LLKS narių bei karių, žuvusių už Lietuvos laisvę, atminimo pagerbimą Kauno senosiose kapinėse prie paminklo „Žuvusiems dėl Tėvynės“.

Kanauninkas, VDU doc. dr. Robertas Pukenis tarė įvadinį žodį, prisiminė čia palaidotus karius, savanorius ir vadovavo maldai. Prisiminimais apie lemtingus 1956 m. įvykius, kai šiose kapinėse kilo stichiška solidarumo su Vengrijos revoliucija akcija, dalijosi jos dalyvis Zigmas Tamakauskas. Artimuosius, žuvusius už Tėvynės laisvę, prisiminė LLKS narė Martina Bikuličienė, o prof. Stanislovas Sajauskas papasakojo apie Lietuvos generolo Silvestro Žukausko (1860-1937) laidojimo vietos paieškas.

Minėjimo organizatorius dr. Raimundas Kaminskas priminė, kad šiose kapinėse palaidota nemažai savanorių, žuvusių už Lietuvos  laisvę, tačiau iki šiol kapinių vieta nepakankami sutvarkyta ir nepažymėta atminimo lentomis.

Susirinkusieji sugiedojo Lietuvos himną ir ant paminklo „Žuvome dėl tėvynės“ uždegė atminimo žvakutes.

Kiekvienai tautai  yra svarbus žuvusių Tėvynės gynėjų atminimas. Todėl Lietuvos Sąjūdžio Kauno taryba bei  Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga ir toliau sieks, jog būtų atstatyti, sutvarkyti visų žuvusių už Lietuvos laisvę karių kapai Kaune.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė