Vytautas Landsbergis teigia, kad Seimo rinkimų rezultatai galėtų būti pripažinti neteisėtais (video) (20)

Vytautas Landsbergis | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Landsbergis | Alkas.lt nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) Politikos komiteto (PK) pirmininkas, europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis po lapkričio 2 d. įvykusio partijos Politikos komiteto posėdžio pareiškė, kad šiemetiniai Seimo rinkimai buvo kaip reta nešvarūs ir galėtų būti laikomi neteisėtais, tačiau išreiškė abejonę ar kokios atsakingos valstybės struktūros ryšis pripažinti rinkimų neteisėtumą.

V.Landsbergis sakė:  „Rinkimai buvo kaip reta nešvarūs ir galėtų būti laikomi neteisėtais, nors kas žino, ar kurios nors Lietuvos struktūros pasiryš panaikinti rinkimus, ar bent iš dalies panaikinti rinkimus – ne tik vienoje apygardoje, nes yra daug masiškesnis reiškinys. Ir tai ką matė ir žino žmonės yra daug didesnis įspūdis ir poveikis, negu tai, ką ir taip jau gausiai pranešinėjo žiniasklaida. Tie rinkimai yra sukompromituoti ir, galbūt, pati rinkimų idėja. Ir mes artėjame į Rusijos situaciją, kur rinkimų jau nebėra. Gal būt ir Lietuvoje daugiau rinkimų nebus. Jeigu nebus priešinamasi dabar. Šiuo atžvilgiu aš daugiau komentarų neturiu“.

Paklaustas kaip vertina buriamą valdančiąją  koaliciją, kurią sudarytų  socialdemokratų telkiamas 3+1 partijų junginys, V.Landsbergis sakė:

„Tai koks skirtumas, ar 3+1, ar dar plius pusantro, ar dar prisirankiojami kokie nors pavieniai dar nariai. Aš matau tikslą – sudaryti tokią daugumą, kuri galės šantažuoti ir Prezidentę, ir keisti Konstituciją. O Konstitucijoje yra didžiajam šeimininkui nepageidautinų dalykų, kuriuos šeimininkas labai norėtų pašalinti. Ir jeigu jis ištikrųjų investavo, kaip aš girdėjau, 17 mln. dolerių – tai jisai atsiims savo dividendus“.

V.Landsbergio komentaras (S.Noviko videoreportažas):

Lapkričio 2 d. vykusiame TS-LKD Politikos komiteto posėdis buvo skirtas Seimo rinkimų eigos ir rezultatų aptarimui.  Politikos komiteto nariai parengė ir patvirtino Politikos komiteto nuostatas-rekomendacijas „Lietuvos likimas ir TS-LKD laikysena“, kuriose išdėsto kaip TS-LKD  turėtų elgtis po Seimo rinkimų susiklosčiusioje politinėje situacijoje. Taip pat buvo nuspręsta rekomenduoti sušaukti neeilinį TS-LKD suvažiavimą padėčiai po Seimo rinkimų aptarti.

„Politikos komitetas taip pat išreiškė palaikymą Seimo nario Gintaro Songailos iniciatyva parengtam ir paremtam 54-ių Seimo narių parašais Seimo paklausimo Konstituciniam teismui (KT) projektui dėl ženklių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų“, – Alkas.lt sakė TS-LKD Politikos komiteto narys Žilvinas Leleiva.

Kaip žinia Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo narys G.Songaila jau spalio 30 d. Seime įregistravo „Seimo nutarimo dėl paklausimo Konstituciniam Teismui“ projektą (XIP-4935(3)). Šis projektas numato kreipimąsi į KT dėl išaiškinimo, ar spalio 14 d. Seimo rinkimai daugiamandatėje apygardoje bei kai kuriose vienmandatėse apygardose gali būti laikomi legitimiais, t.y., ar daugybiniai balsų pirkimai bei kiti šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai leido Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatyti esminius rinkimų rezultatus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. 2+1 būtų super:

  Jeigu būtų TS-LKD+ liberalai + Darbo partija, kaip ir buvo planuota būtų buvę gerai.

 2. Klausimas iš viso ar legitimus Seimas ,kada VRK tiek metų nepakeičiamas trijų brolių generolų ir pulkininko Vaigausko komisija-tas prieš užsienį neatrodo gerai–žmonės turėjo būti kažkada pakeisti.Antra–Lietuvos provincijoje nebus sekantiems rinkimams bent kiek politikoje turinčių savo nuomonę gyventojų,todėl gali tekti rinkti ,,rinkikus,,,kurie rinktų seimą,be to kažkada 1918m buvo numatytas dviejų rūmų Lietuvos Karalystės Seimas ,bet vėliau A.Smetona ,,pataisė,,,kad prezidentą renka tiesiog seimas ,o ne gyventojai–tai yra seimas tapo rinkikais.Dviejų rūmų Parlamentą Britanijos karalystės modeliu laikau geru,nes žemesniuose rūmuose lyg dar ruošiasi politikai,bet jau gali ir atlikti dalį valstybei reikalingų parlamentinių funkcijų ir žvalgybinių-derybinių funkcijų ,o aukštuosiuose rūmuose-patyrę,patikrinti politikai senatoriaus range.Daug skaičiau vokiškos to meto /1918/spaudos-Vokietija palaikė Lietuvos atkūrimą kaip karalystę su sostine Vilniuje,net iki unijos su Lietuvos Karalyste gražinant Lietuvai dalį Rytų prūsijos iki Įsručio,bet A.Smetona iš kitų rankų gavo -700.000 R.M.,kad užmirštų įvesti Lietuvos administravimą šiai daliai Prūsijos.konstitucija apie demokratinius pagrindus ir prezidento instituciją buvo pakeista 1922m–iki tol figūravo kaip atkuriamos Lietuvos Karalystės /monarchijos/konstitucija.J.PR~~~~

 3. Vida:

  Net nezinau nuo ko pradeti rasyti. Taip pikta, taip pikta ant Kubiliaus vyriausybes, kad oijojoi. Neklause savo vedlio, gerb. Lanzbergio, pasiunte buldozeri i Garliava, pervaziavo vaika. Kam tarnavo koncervatoriai ir liberalai? Dabar sedi snukius istempe. kaip zombiai. Atsiprasau, bet taip skaudu del to viso, del Lietuvos. Juk zmones rase, prase, kalbejo, kad neberinks, jei neatsilieps i ju prasymus. IGNORAVO ! DABAR VIEN TIK gerb..LANZBERGIS ir dar keli TURI JU SUDU KRUVA KUOPTI? As esu paprasta eiline ir matau, girdziu aplinkinius su kokiu persisunkusiu skausmu ir pasibaisejimu prisimena geguzes 17 d.Jau tada kalbejo aplink visi, kad stribai sugrizo, bet niekas, niekas kas turejo ir galejo sustabdyti, uzkirsti kelia nusikalteliams, net pirsto nepajudino. Juk VELIAVA buvo suplesyta sutrypta. Gal ir cia galvojo, jog didziule pagarba uz toki “zygdarbi” turime jausti? Apsimete , kad nieko neivyko. Su pasaipom seime net moterys vos ne inkvizicija pradejo demonstruoti. Slykstu buvo ziureti. Ambicijas pries rinkejus rodyti pradejo. Atsimenat – nenurodines mums avinu banda,( trumpam tapom rinkejais). Ar ir dabar esam avinu banda? Man atrodo, kad patys koncervatoriai su liberalais ir tapo AVINU BANDA i tvarto kampa ivaryti. Tai gal nors paskutinemis laisvos Lietuvos dienelemis susiimkit, juk jus dar turit vaira savo rankose. Gelbekit Lietuva, kuria patys ir prarandate. Ale ot kam patikejom Lietuva?! tai patikejom, Dieve Dieve.

 4. 2+1 būtų super:

  Apie tautos savižudybę byloja ir statistika. Pvz. Kubilius ir kt. ištrėmė (laisvė emigruoti) daugiau vaikų negu per tremtį.

  http://www.smm.lt/svietimo_bukle/docs/Lietuvos%20svietimas%20skaiciais%202012_Bendrasis%20ugdymas.pdf
  8 puslapis:
  5–19 metų emigravusių (deklaravusių
  išvykimą) vaikų ir jaunuolių
  skaičius
  2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
  2655 2151 2412 2651 2968 10352 7337

  Per 7 metus ištremta (emigravo) 32 tūkst. vaikų
  Palyginimui duomenys:
  http://www.komisija.lt/lt/body.php?&m=1176284239
  Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 135 500 žmonių. 1945-1952 m. į tremtį išvežta daugiau kaip 32 tūkst. lietuvių vaikų.

 5. savas:

  O man atrodo,kad kol į rinkimus neateis MŪSŲ JAUNIMAS,tol ir turėsim “bambalines”partijas,nesvarbu kokia partija laimės,svarbu,kad jų visų būtų vienas tikslas-LIETUVA.Gaila,bet tik LAIKAS išgydys mūsų klaidų žaizdas,………..

 6. Valdas:

  22 metus
  Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių.
  Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės.
  Kai …
  Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus:
  – pieno 1 litrą;
  – miltų 1 kilogramą;
  – cukraus 1 kilogramą;
  – 6 kiaušinius;
  – aliejaus 1 litrą;
  – dyzelino 1 litrą.
  Tai …
  Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.
  (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys)
  Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

  Štai šios viską naikinančios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi:
  – LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir
  gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius;
  – TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir
  gaujos vadeiva Andrius Kubilius;
  – Partija Tvarka ir teisingumas su
  gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu;
  – Liberalų ir centro sąjunga su
  gaujos vadeiva Algiu Čapliku;
  – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir
  gaujos vadeiva Eligijus Masiulis.
  Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs.
  IkI šiol buvo naikinamos bendruomenės materialinės gėrybės, o po šių rinkimų išryškėja naikintojų bandymas palaužti dvasinę bendruomenės stiprybę.
  Turim tokį laikmetį, kai sukčiai ir besočiai gopšuoliai gyvena geriau nei dori žmonės.

 7. Rima:

  Butinai turi buti anuluoti rinkimai, jeigu nori sustabdyti nusikaltimus pries konstitucija ir demokratija… Zmoniu teises pazeistos, lukesciai taip pat, Liaudis nuskurdinta specialiai, kad lengviau juos butu valdyt ir nupirkt galetu uz 10 lt. Si trijule su konservatoriais priesakyje tik deklaruoja savo tipo patirti, bet… Nauja sluota geriau sluoja ir senas arklys vagos negadina, bet jaunas giliau aria… As uz Drasos partija….

 8. Tik vienybeje:

  Monopolinio korumpuoto seimo savivalė ir kitos jo manipuliacijos iš lietuvos baigia išstumt tikrasiais demokratines ir žmogiškasias vertybes, kaip ir baigia į išstumt į svetimus kraštus dauguma jos gyventojų. Mes jiems nerūpime. Jiems rūpi tik postai, valdžia ir pinigai ir net nesvarbu kokiais būdais. Jiems rūpi milijonai plaukiantys į jų kišenes bei privilegijos jiems ir jų giminėms. Jiems niekada nebus gana.
  Tačiau tikrai ne mes jiems rūpime. Jie mus prisimena tik trumam kai artėja rinkimai. Kad manipuliuodami tarpusavio intrigų, pažadų ir kitokiu melu gautų mūsų balsus ir palaikymą. Baigiaisi rinkimai baigiasi ir išsvajotos pasakos lengvatikiams bei naivuoliams. Tarsi naivų išbadėjusį šunį prisivilliotų skaniu mėsos kąsniu, o vietoi žadėtos kąsnio, galutiniame rezultate pašaipiai su didele panieka būtų numestas senai nugraužtas kaulas. Jų požiūris į mus kaip į vergus ar baudžiauninkus kurie tuos turtus jiems suneša aukodami savo trumpus metelius ir brangią sveikatą mainais už tą apgraužtą kaulą.
  Jie kuria mums begales įstatymų kurių jie patys nepaiso. Net konstitucijos ir tos jie nepaiso. Ir čia vadinas demokratinė valstybė kurioje pagal konstituciją turėtume būti visi lygus. Bet kaip matom jie save laiko daug lygesniais už lygius. Jie net konstitucijos ne tik kad ystatymų nepaiso kuriuos patys kuria. Kodėl jiems negalioja tie patys įstatymai ir ta pati konstitucija? Jie gal kokie šventi dievai ar gal kokios šventos karvės? Ir tai mes vadiname demokratija?
  Atstovaujama demokratija kaip matome veikia prastai. Juos išrinkę, esame jų savivalės ir neveiklumo įkaitai. Gal laikas tobulint ir keist konstituciją prieinant link tiesiogines demokratijos formos. Gal jau sočiai pakako lietuvoje atstovaujamos demokratijos, nes mes matome kas tai. Laikai keičiasi kaip ir mes patys bei mūsų mastymas.
  Gal laikas atėjo siekti tiesioginės demokratijos jau ir lietuvoje? Kad žmonės išrinkę seimą galėtų kontroliuoti jo veiklą. Kad patys žmonės galėtų aktyviai dalyvautų valstybės valdyme. Islandija priėmė tiesioginės demokratijos konstituciją. Islandija geras pavyzdys. Laikas apie tai rimtai susimastyti ir mums bei siekti tiesioginės demokratijos lietuvoje tobulinant ir keičiant pasenusią lietuvos konstituciją. Suskaldytiems lietuvos žmonėms tereikia to panorėti ir vienytis. Nes tik vienybėje yra galia. Tik vienybeje mes esame galia.

 9. Kemblys:

  Aš su tavimi nesivienysiu – tu spjaudai svetimžodžius į lietuvių kalbą.

  “Monopolinio korumpuoto, manipuliacijos, privilegijos, intrigų, rezultate, demokratijos formos, kontroliuoti, aktyviai, “

 10. Nepolitikas:

  Parašykite komentarą – …. ne

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė