Vytautas Landsbergis teigia, kad Seimo rinkimų rezultatai galėtų būti pripažinti neteisėtais (video) (20)

Vytautas Landsbergis | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Landsbergis | Alkas.lt nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) Politikos komiteto (PK) pirmininkas, europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis po lapkričio 2 d. įvykusio partijos Politikos komiteto posėdžio pareiškė, kad šiemetiniai Seimo rinkimai buvo kaip reta nešvarūs ir galėtų būti laikomi neteisėtais, tačiau išreiškė abejonę ar kokios atsakingos valstybės struktūros ryšis pripažinti rinkimų neteisėtumą.

V.Landsbergis sakė:  „Rinkimai buvo kaip reta nešvarūs ir galėtų būti laikomi neteisėtais, nors kas žino, ar kurios nors Lietuvos struktūros pasiryš panaikinti rinkimus, ar bent iš dalies panaikinti rinkimus – ne tik vienoje apygardoje, nes yra daug masiškesnis reiškinys. Ir tai ką matė ir žino žmonės yra daug didesnis įspūdis ir poveikis, negu tai, ką ir taip jau gausiai pranešinėjo žiniasklaida. Tie rinkimai yra sukompromituoti ir, galbūt, pati rinkimų idėja. Ir mes artėjame į Rusijos situaciją, kur rinkimų jau nebėra. Gal būt ir Lietuvoje daugiau rinkimų nebus. Jeigu nebus priešinamasi dabar. Šiuo atžvilgiu aš daugiau komentarų neturiu“.

Paklaustas kaip vertina buriamą valdančiąją  koaliciją, kurią sudarytų  socialdemokratų telkiamas 3+1 partijų junginys, V.Landsbergis sakė:

„Tai koks skirtumas, ar 3+1, ar dar plius pusantro, ar dar prisirankiojami kokie nors pavieniai dar nariai. Aš matau tikslą – sudaryti tokią daugumą, kuri galės šantažuoti ir Prezidentę, ir keisti Konstituciją. O Konstitucijoje yra didžiajam šeimininkui nepageidautinų dalykų, kuriuos šeimininkas labai norėtų pašalinti. Ir jeigu jis ištikrųjų investavo, kaip aš girdėjau, 17 mln. dolerių – tai jisai atsiims savo dividendus“.

V.Landsbergio komentaras (S.Noviko videoreportažas):

Lapkričio 2 d. vykusiame TS-LKD Politikos komiteto posėdis buvo skirtas Seimo rinkimų eigos ir rezultatų aptarimui.  Politikos komiteto nariai parengė ir patvirtino Politikos komiteto nuostatas-rekomendacijas „Lietuvos likimas ir TS-LKD laikysena“, kuriose išdėsto kaip TS-LKD  turėtų elgtis po Seimo rinkimų susiklosčiusioje politinėje situacijoje. Taip pat buvo nuspręsta rekomenduoti sušaukti neeilinį TS-LKD suvažiavimą padėčiai po Seimo rinkimų aptarti.

„Politikos komitetas taip pat išreiškė palaikymą Seimo nario Gintaro Songailos iniciatyva parengtam ir paremtam 54-ių Seimo narių parašais Seimo paklausimo Konstituciniam teismui (KT) projektui dėl ženklių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų“, – Alkas.lt sakė TS-LKD Politikos komiteto narys Žilvinas Leleiva.

Kaip žinia Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo narys G.Songaila jau spalio 30 d. Seime įregistravo „Seimo nutarimo dėl paklausimo Konstituciniam Teismui“ projektą (XIP-4935(3)). Šis projektas numato kreipimąsi į KT dėl išaiškinimo, ar spalio 14 d. Seimo rinkimai daugiamandatėje apygardoje bei kai kuriose vienmandatėse apygardose gali būti laikomi legitimiais, t.y., ar daugybiniai balsų pirkimai bei kiti šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai leido Vyriausiajai rinkimų komisijai nustatyti esminius rinkimų rezultatus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė