Teikiama nauja paslauga kauniečiams – konteineriai tekstilės gaminiams (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Trijų Kauno seniūnijų gyventojai prieš daugiau nei savaitę dalyje daugiabučių namų kiemų greta antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių išvydo naujus rusvus konteinerius su užrašu „Dėvėta tekstilė“. Šį rudenį penkiose miesto seniūnijose iš viso bus pastatyta 160 tokių konteinerių.

Šiuo metu mieste jau pastatyta 60 tokių konteinerių. Kauniečiai į juos gali mesti senus vyriškus, moteriškus ir vaikiškus drabužius, avalynę, iš tekstilės pagamintus namų apyvokos daiktus, pliušinius ir medžiaginius žaislus. Šie konteineriai sukonstruoti taip, kad iš jų ištraukti drabužių ir daiktų būtų neįmanoma.

Atskirai surenkant tekstilės gaminius mažinamas atliekų, patenkančių į sąvartynus kiekis. Nenatūralūs (sintetiniai) pluoštai sąvartynuose suyra per 30–40 metų, o vilnoniai audiniai irdami išskiria metano dujas.

Konteineriai stovės daugiabučių namų kiemuose

„Jau anksčiau keletą kartų buvo mėginta pastatyti tokių konteinerių, bet idėja neprigijo. Šįkart į Kauno miesto savivaldybę kreipėsi bendrovės „Dėvėdra” atstovai ir jiems pasiūlėme užmegzti ryšius su buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo paslaugas miestiečiams teikiančia įmone „Kauno švara“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Įmonėms pasirašius bendradarbiavimo sutartį, nuspręsta konteinerius pastatyti penkiose seniūnijose: Žaliakalnio, Dainavos, Šilainių, Eigulių ir Gričiupio. Bendrovės „Kauno švara“ Kokybės ir reklamos vadybininkės Rimos Apolianskaitės teigimu, ši paslauga kauniečiams nieko nekainuos. Jei ja bus naudojamasi noriai, kitais metais daugiabučių namų kiemuose bus pastatyta dar daugiau tekstilei skirtų konteinerių. Jais jau naudojasi Klaipėdos, Vilniaus ir Neringos miestų gyventojai.

„Dabar konteineriai tekstilės gaminiams nebus statomi individualių namų kvartaluose. Norimus išmesti daiktus visi kauniečiai galės atvežti į tas vietas, kur stovės konteineriai. Jie paprastai statomi greta antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių. Parinktos vietos patogios privažiuoti ir yra tankiai gyvenamaisiais namais apstatytuose kvartaluose“, – sakė R. Apolianskaitė.

Tinkami naudoti daiktai atiduodami labdarai

Konteinerius prižiūri ir išmestus daiktus išveža bendrovė „Dėvėdra“. Kauniečių išmestus senus tekstilės gaminius įmonė sandėliuoja specialioje vilkiko priekaboje bendrovės „Kauno švara“ aikštelėje. Vėliau visi daiktai iškeliauja į uostamiestį, kur jie yra rūšiuojami.

„Kartais žmonės galvoja, kad jų išmetamas paltas, batai, rankinė ar žaislas dar yra geri, todėl jie juos palieka ant konteinerio. Tai nėra gerai, nes taip šiukšlinama kiemo aplinka. Konteinerius prižiūrinti bendrovė daiktus rūšiuoja ir gerus, dar tinkamus naudoti atiduoda labdarai, o likusius perdirba“, – pasakojo R. Apolianskaitė.

Antrinių žaliavų parengimo skyriaus vyriausiasis vadybininkas Deividas Streikus užsiminė ir apie tokius atvejus, kai atsikratydami senais daiktais žmonės netyčia išmetė ir piniginę ar dokumentus.

„Kaune visada yra konteinerius aptarnaujančios įmonės darbuotojas, turintis raktą nuo konteinerių. Kartais pasitaiko, kad su rankine žmogus išmeta piniginę ar dokumentus, arba persigalvoja ir nori atgauti išmestą daiktą ar drabužį. Tokiais atvejais darbuotojas atrakins konteinerį“, – aiškino D. Streikus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė