Seinuose lietuviškų mišių nebėra (13)

Seinų bazilika | Punskas.pl nuotr.

Seinų bazilika | Punskas.pl nuotr.

„Pasaulio pabaiga prasidės nuo bažnyčios“, „Sugrįžo viduramžiai“, „Ir vėl Seinuose kun. Rogovskio (Rogowski) laikai atėjo“ – šitaip Seinų parapijiečiai apibūdina dabartinę padėtį Seinų parapijoje. Kai spalio 28 d. įprastu laiku, 13 val., Seinų bazilikoje turėjo prasidėti šv. Mišios lietuvių kalba, susirinkę parapijiečiai išgirdo naujai atėjusio lenko kunigo vikaro balsą. Lietuviškai jis tik persižegnojo, visa kita vyko lenkų kalba.

Jo persižegnojimą kai kurie parapijiečiai priėmė kaip pasityčiojimą iš jų gimtosios kalbos. Visos Mišios vyko lenkiškai. Kai kas po Evangelijos skaitymo išėjo iš bažnyčios. Pasilikusieji sužinojo, kad ir Žagarių bažnytėlėje šv. Mišios buvo atnašaujamos lenkų kalba. Taip pat sužinojo, kad dėl esamos padėties kalti patys lietuviai, nes per mažai meldėsi dėl pašaukimų, todėl trūksta lietuviškai kalbančių kunigų.

Vienu metu bažnyčios choras nustojo atsakinėti į kunigo žodžius. Tačiau vikaras tik numojo ranka ir tarė: „Anksčiau ar vėliau – imsit giedoti“.

Vytautas Grigutis, priėjęs prie mikrofono, pareiškė, kad ši situacija, tai lietuvių tikinčiųjų teisių pažeidimas. Jeigu negalima melstis gimtąja kalba, tada nėra reikalo ir aukoti aukų Seinų bažnyčiai.

Po paskutinių sekmadienio Mišių Seinų bazilikoje vieni grįžę namo pareiškė, kad daugiau į bažnyčią nebeeis, kiti susirūpino, kad per mažai gynė čia tarnavusį kunigą Bernardą Augaitį.

„Lenkai sugebėjo Berznyko kunigą apginti, o mes savo mylimo kunigo ne“, – sakė. Lietuvių organizacijos kreipėsi į Kardinolą Juozą Audrį Bačkį, dėkodamos už čia dirbusį kunigą Bernardą ir prašydamos vėl siųsti kunigą į Seinų parapiją.

„Aušra“, 2012/20

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Naujienos, Religija, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė