Prezidentė siūlo Seimui skubias priemones kovai su rinkėjų papirkinėjimu (0)

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

Spalio 31 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir šiandien skubos tvarka Seimui teikiamos Baudžiamojo kodekso, Kriminalinės žvalgybos, Seimo rinkimų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymų pataisos.

Prezidentė šiomis pataisomis siūlo griežtinti baudžiamąją atsakomybę už rinkėjų papirkinėjimą ir sudaryti galimybę šalinti iš rinkimų nesąžiningai konkuruojančius politikus bei partijas.

Teikiamuose teisės aktų pakeitimuose siūloma rinkėjų papirkinėjimą laikyti apysunkiu nusikaltimu bausmę už jį padidinant du kartus – nuo 2 – 3 metų iki 4 – 6 metų laisvės atėmimo. Taip pat baudžiamąją atsakomybę taikyti ne tik fiziniams, bet ir juridiniams asmenims bei šią nusikalstamą veiką organizavusiems asmenims.

Nustačius pažeidimus taip pat siūloma kandidatus į Seimą šalinti iš rinkimų iškart. Šiuo metu Seimo rinkimams galioja išskirtinė sąlyga, kai likus 15 dienų iki balsavimo, net ir užfiksavus pažeidimus, negalima pašalinti kandidatų ir partijos iš rinkimų. Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimuose tokių privilegijų nėra.

Siekiant užtikrinti objektyvią ir nešališką Vyriausiosios rinkimų komisijos veiklą, Prezidentė siūlo uždrausti partijų deleguotiems komisijos nariams spręsti rinkimų pažeidimų klausimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė