Formuojamos valdančiosios daugumos ir V.Tomaševskio susitikimas nukeltas (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Planuotas formuojamos valdančiosios koalicijos partnerių Lietuvos socialdemokratų (LSDP), Darbo partijos (DP), „Tvarkos ir teisingumo“ partijos bei 8 mandatus Seime iškovojusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininko Valdemaro Tomaševskio susitikimas dėl galimybės jungtis trečiadienį atšauktas.

„Pokalbis dėl galimybės prisijungti prie formuojamos valdančiosios daugumos šiandien negali įvykti, nes LLRA lyderis V. Tomaševskis turi išvykti. Tačiau derybos tikrai prasidės, manau, jau kitą savaitę galėsime susėsti pokalbiui dėl bendradarbiavimo“, – sako LSDP pirmininkas, pretendentas į premjero postą Algirdas Butkevičius.

Valdančiąją koaliciją formuojantys socialdemokratai, „darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ spalio 30 d. oficialiai pasiūlė lenkų šovinistinės grupuotės atstovams Seime jungtis prie formuojamos būsimos valdančiosios koalicijos tikėdamiesi turėti absoliučią daugumą naujai išrinktame Seime.

Nacionalistinė Lenkų rinkimų akcija akivaizdžiai demonstruojanti politinį lojalumą, o lenkų kortų dėka ir pasižadėjimą kaimyninei Lenkijos valstybei, neslepia savo ambicijų siekti 3-jų arba net 4-ių ministrų kėdžių. Didžiausia šios radikalios politinės grupuotės svajonė yra Švietimo ir mokslo ministro portfelis. Gavusi jį LLRA, matyt, skubėtų atšaukti ir dabar kai kuriose Vilniaus ir Šalčininkų rajono mokykloje piktybiškai nevykdomų naujojo švietimo įstatymo nuostatų dėl lietuvių kalbos mokymo stiprinimo lenkakalbėse Lietuvos mokyklose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė