Uraganas „Sandy“ niokoja JAV rytinę kontinento dalį (tiesioginė transliacija, video) (0)

Uraganas „Sandy“ pasiekė rytinę JAV pakrantę. Pranešama, kad keliaudama nuo Vakarų Virdžinijos iki Šiaurės Karolinos ir Konektikuto audra pražudė mažiausiai 16 žmonių.

Žmonės žuvo Niujorke, Naujajame Džersyje, Pensilvanijoje, Vakarų Virdžinijoje ir Šiaurės Karolinoje ir net Kanadoje, kur moters mirtis siejama su ant jos užkritusiu reklaminiu stendu nuo stipraus vėjo.

Kylantis jūros vanduo, kurį į krantą varė stiprus vėjas, užliejo septynis Niujorko metropoliteno tunelius ir šešis autobusų garažus.

Daugiau nei pusė milijono namų ūkių ir verslo įmonių liko be elektros, o didelė dalis miesto požeminės susisiekimo sistemos, kuri buvo iš anksto sustabdyta, numatant potvynius, prisipildė jūros vandens.

Niujorko metropoliteno sistema jau skaičiuoja 108 metus, tačiau niekada nebuvo sulaukusi tokios niokojančios gamtos stichijos. Dirbančios brigados tikisi kuo greičiau atkurti sistemą, kad gyvenimas Niujorke grįžtų į įprastas vėžes.

Niujorko akcijų birža lieka uždaryta mažiausiai iki spalio 31 dienos. Taip pat pranešama, kad jau atšaukta beveik 15 tūkst. skrydžių visose Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Įdomu, kad galingas uraganas privertė pamiršti apie JAV prezidento rinkimus, kurie turi įvykti jau lapkričio 6 dieną. Į Baltuosius rūmus veržiasi Mitas Romnis, o Barakas Obama čia siekia likti dar keturiems metams.

Iš viso uragano padaryta žala gali paliesti daugiau nei 50 mln. žmonių, o maždaug vienam mln. žmonių teko laikinai palikti savo namus.

Paskutiniais duomenimis vėjo stiprumas ir lietaus intensyvumas Niujorke mažėja.

Dėl uragano „Sandy“ Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke nėra elektros, nedirba pastatas, kuriame įsikūręs konsulatas, lankytojai nėra priimami, sutrikęs laidinio telefono ryšys.

Su konsulato darbuotojais galima susisiekti elektroniniu paštu arba mobiliais telefonais.

Konsulatas nėra gavęs informacijos apie per audrą nukentėjusius Lietuvos piliečius, kuriems reikėtų konsulinės pagalbos.

Tiesioginė transliacija iš „Time Square“, Niujorkas

Prie Šiaurės Karolinos (JAV) krantų nuskendo laivas, kuriam nepavyko aplenkti uragano „Sandy“. Gelbėjimo tarnybos išgelbėjo 14 laivo įgulos narių, dar du žmonės ieškomi:

httpv://youtu.be/UDlc1slA8PA

Niujorko gatvės virto upėmis:

httpv://youtu.be/5xUWZ0FH1ec

Po sprogumo be elektros liko didžioji dalis žemutiniojo Manhatano:

httpv://youtu.be/aX0sbp1hK-A

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė