Socdemai, tvarkiečiai ir darbiečiai į koalicija kviečiasi lenkus (17)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Šiandien, spalio 30 d. po  rinkimus laimėjusių Socialdemokratų, Darbo ir „Tvarka ir teisingumas“ partijų atstovų derybų dėl valdančiosios koalicijos sudarymo socdemų pirmininkas Algirdas Butkevičius pripažino, kad prie kuriamos centro kairiosios valdančiosios koalicijos ketinama kviesti prisijungti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), gavusios Seime 8 mandatus. Tiesa, LLRA vadovas Valdemaras Tomaševskis ne kartą viešai yra pareiškęs, kad nebendradarbiaus su Darbo partija, bet nėra atsisakęs dirbti su socdemais.

A.Butkevičius taip pat pranešė, kad daugiausia ginčų kėlęs Seimo pirmininko postas yra pažadėtas darbiečiams.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo trumpame pareiškime, paskelbtame spalio 29 d. pripažino, kad Vyriausybę formuos rinkimus laimėjusi socialdemokratų partija, tačiau ji tuo pačiu pabrėžė, kad Vyriausybės sudaryme negali dalyvauti partija, kuri rinkimuose įtariama padariusi daugiausiai pažeidimų, ir kurios lyderiai yra teisiami, t. y., Darbo partija.

Tai labai įsiutino darbiečių pirmininką Viktorą Uspaskichą, kuris spalio 29 d. kalbėdamas Virginijaus Savukyno vedamoje LRT diskusijų laidoje, skeryčiojosi ir šūkčiojo, kad Prezidentei „negalima valytis kojų ant Darbo partija munduras“ ir aiškino, kad tokiais DP priešiškais pareiškimais D.Grybauskaitė jį stumia atsisakyti Europos Parlamento nario mandato ir sėstis į Seimo pirmininkės postą.

Žurnalistų paklaustas, ką konkrečiai numatoma paskirti į Seimo  pirmininko postą – Darbo partijos pirmininką Viktorą Uspaskichą ar jo pavaduotoją Vytautą Gapšį, – A.Butkevičius sakė, kad šiandien dar neturi iš darbo partijos oficialių pasiūlymų, tačiau patvirtino, kad šitas svarbus postas bus atiduotas Darbo partijai.

Įdomu tai, kad Lenkijos lietuviško žurnalo „Aušra“ korespondentė Živilė Makauskienė  šiuo metu besiformuojančią valdančiąją koaliciją Seime išpranašavo dar šių metų pavasarį. Apie tai, ką tokia koalicija žada Lenkijos lietuviams ir Lietuvai jį rašė straipsnyje: „Po rinkimų bus šilčiau…“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė