Utenos krašto tautodailininkų paroda pristatoma Seime (0)

Dailininkas Algirdas Indrašius | www.grazitumano.lt nuotr.

Dailininkas Algirdas Indrašius | www.grazitumano.lt nuotr.

Spalio 30 d. 14 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje bus pristatyta Utenos krašto dailininko Algirdo Indrašiaus ir tautodailininkės Valerijos Nagienės kūrybos paroda. Paroda surengta Seimo narės Mildos Petrauskienės iniciatyva. Renginio metu koncertuos Utenos rajono Vyžuonų moterų vokalinis ansamblis „Versmė“.

Dailininko Algirdo Indrašiaus kūryba – tarsi platus žemdirbio laukas: nuo ekslibrisų iki tapybos darbų, nuo grafikos iki metalo plastikos, nuo akvarelės iki medžio skulptūrų. Dabarties ir istorijos elementai dailininko kūryboje suauga į vientisą audinį ir virsta nauju gyvenimu – jaudinančiu, žaismingu, kartais nostalgišku, bet visada kviečiančiu ieškoti, džiaugtis ir kurti. Kiekvienas darbas – tarsi gyvenimo novelė, turinti savo pradžią, vyksmą ir intrigą, dovanojanti netikėtų atradimų ir išgyvenimų.

Algirdas Indrašius studijavo Vilniaus dailės institute, vėliau baigė Telšių taikomosios dailės technikumą. 1968 m. Telšiuose papildė grafikos ciklą „Vizijos“ naujais darbais ir „Alkos“ muziejuje surengė pirmąją parodą. 1970 m. surengta akvarelės paroda Utenos trikotažo fabrike ir Vyžuonų vidurinėje mokykloje (dabar – Vyžuonų pagrindinė). Sukurtas ir įgyvendintas fontanų dekoravimo kalinėtu variu projektą AB „Utenos trikotažas“ teritorijoje. 1974 m. surengta metalo plastikos paroda Utenos kraštotyros muziejuje. 1976 m. dalyvavo bendroje uteniškių parodoje kartu su kitais Utenos rajono dailininkais. 1978 m. Utenos kraštotyros muziejuje eksponavo ciklą „Hirosima“. 1979 m. su dailininku Henriku Orakausku pastatė žalčio Vyžo skulptūrą Vyžuonose. 1989 m. surengta pirmoji tarptautinė ekslibrisų paroda „Vilnius-Metropolis-Lithuanial“ Vilniuje.

Iš viso dailininkas su ekslibrisais dalyvavo per 70 parodų, konkursų. Už meniškus ekslibrisus dailininkas yra pelnęs per dešimtį įvairių apdovanojimų. 2000 m. dailininkas sodyboje Vyžuonose įsteigė savo kūrybos darbų galeriją-muziejų. Didelę savo „trobos“ dalį Algirdas Indrašius paskyrė ekslibrisų ir kamerinės savo sukurtos liaudiškų formų skulptūros ekspozicijai. Kieme rikiuojasi monumentali medinė skulptūra – spalvingi koplytstulpiai, kryžiai, koplytėlės, akcentai su prasmingais dekoratyviniais įrašais. Neišsenkanti dailininko kūrybinė potencija, atvirumas, dvasinė pusiausvyra ir sukurtas menas pritraukia meno gerbėjų, sodyba tampa populiaria, lankoma šalies ir užsienio svečių.

Valerijos Nagienės „Jūratė ir kąstytis“

Valerijos Nagienės „Jūratė ir kąstytis“

Tautodailininkė Valerija Nagienė yra surengusi parodų Utenos kraštotyros muziejuje, Utenos kolegijoje, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, Vyžuonose, Tauragnuose. Siuvinių parodos, turėjusios didelį pasisekimą, buvo surengtos ir sodyboje Vyžuonose, ir gimtajame Rukšėnų kaime. Molėtuose darbai buvo eksponuoti Molėtų krašto muziejuje ir mokyklose. Autorė yra Utenos rajono tautodailininkų klubo „Svirnas“ narė. „Siuvinėjimas man – laisvalaikio pomėgis. Įkvėpimą suteikia gamta, aplinka, kurioje gyvenu. Štai einu rudenį gatve ir matau nukritusius geltonus klevų lapus. Grįžtu namo – taip ir siekia rankos išsiuvinėti tuos gražius klevų lapus,“ – sako autorė.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė