Leipcigo kino festivalio konkursinėje programoje dalyvauja net du lietuviški dokumentiniai filmai (video) (0)

E.Vertelytės dok. filmo „UB LAMA“ kadrai

E.Vertelytės dok. filmo „UB LAMA“ kadrai

Šiandien Vokietijos mieste Leipcige prasideda vienas prestižiškiausių dokumentinio kino festivalių pasaulyje „DOK Leipzig“. Jubiliejinio, jau 55-ąjį kartą rengiamo tarptautinio dokumentinių ir animacinių filmų festivalio konkursinėje programoje tarp pasaulinio kino naujienų šiemet – ir du lietuviški filmai „UB Lama“ bei „Liza, namo!“.

Režisierės Eglės Vertelytės filmas „UB Lama“ pasakoja apie jurtoje prie Ulan Batoro (Mongolija) gyvenantį išdykusį dvylikametį mongolų berniuką Galaa, ketinantį tapti budistų vienuoliu lama. Jaunųjų talentų konkursinėje programoje dalyvaujantį filmą prodiusavo Arūnas Matelis ir jo kūrybinė grupė „Nominum“ kartu su prodiuseriu Luku Trimoniu bei Didžiosios Britanijos studija „Wostok“. Filmas bus rodomas spalio 30-lapkričio 1 d.

„UB Lama“ jau ir anksčiau susilaukė tarptautinio dėmesio: pavasarį filmas buvo demonstruojamas dviejuose JAV festivaliuose,  rodytas prestižiniame Krokuvos festivalyje Lenkijoje, pelnė pagrindinį bei specialųjį prizus Turkijoje ir Italijoje vykusiuose festivaliuose, o kitąmet dalyvaus budistinių dokumentinių filmų festivalio Šri Lankoje konkursinėje programoje.

„UB Lama“ pristatymas:

httpv://youtu.be/xPgjrjrMnDg

Leipcige pasaulinę premjerą turėsiantis naujausias režisierės Oksanos Burajos filmas „Liza, namo!“ – tai mažos mergaitės Lizos, nenorinčios taikstytis su ją supančia aplinka, istorija, kurioje siekiama perteikti ir suprasti dviejų pasaulių – vaiko ir suaugusiųjų – atotrūkį šeimoje. „Liza, namo!“ yra bendras Lietuvos ir Estijos kino produktas: prodiuserė – Uljana Kim, koprodiuseris – Arko Okk. Filmas bus rodomas tarptautinių dokumentinių trumpametražių filmų konkursinėje programoje lapkričio 2-3 d.

 Oksanos Burajos filmo „Liza, namo!“ kadras

Oksanos Burajos filmo „Liza, namo!“ kadras

Į reikšmingiausių dokumentinių festivalių trejetuką pasaulyje patenkančio festivalio programą atrinkti filmai nurungė beveik 3000 kitų atrankoje dalyvavusių kandidatų iš daugiau nei 100 šalių. Sėkmingai atrankos etapą perėję filmai kovos dėl pagrindinių festivalio prizų – Pablo Pikasso sukurtos „Auksinio balandžio“ statulėlės bei piniginio 10 000 eurų apdovanojimo. Bendras festivalio prizų fondas – per 79 000 eurų.

Lietuvių dokumentinis kino menas Leipcigo festivalyje jau buvo įvertintas ir anksčiau: Arūno Matelio režisuotas filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ 2005-aisiais metais Leipcige išrinktas kaip geriausias ir pelnė pagrindinį „Auksinio balandžio“ prizą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė