Vilniaus etninės kultūros centras kviečia visus į „ETNO ketvirtadienio“ užsiėmimus (0)

etno.lt nuotr.

etno.lt nuotr.

Nuo spalio 11 dienos Vilniaus etninės kultūros centras pradėjo paskaitų, kino ir dirbtuvėlių ciklo „ETNO ketvirtadienis“ užsiėmimus.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai du kartus per mėnesį (antrą ir ketvirtą mėnesio ketvirtadienį) vyksiantys užsiėmimai, kurių tikslas – skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą, bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominčių etnine kultūra, bendruomenę.

„ETNO ketvirtadienis“ – tai galimybė įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, kurie domisi ar dar tik nori atrasti etninę kultūrą, susipažinti su ja įvairių seminarų, diskusijų, etno kino peržiūrų, pasidainavimų, pasigrojimų ar dirbtuvėlių metu.

Per užsiėmimus, gerdami lietuviškų žolelių arbatą, kartu dainuosite liaudies dainas, grosite tradiciniais ir „šiuolaikiniais“ muzikos instrumentais, megsite riešines, vysite juostas, gaminsite kalėdinius žaisliukus ir Užgavėnių kaukes, marginsite velykinius kiaušinius, žiūrėsite etno kiną, klausysitės paskaitų ir įvairiausių pasakojimų. Konkrečių renginių metu bus atsižvelgiama tiek į dalyvių poreikius, tiek į natūralų gamtos ciklą, kalendorines šventes.

Šiais užsiėmimais norima priartinti tradicinę kultūrą visiems, norintiems ją pažinti, tad jie vyks vakarais, kai baigiasi dienos darbai. Tai galimybė vienoje vietoje susitikti skirtingo amžiaus ir skirtingo patyrimo žmonėms bei pasidalinti savo patirtimi ir turimomis žiniomis.

Artimiausių užsiėmimų tvarkaraštis:

Spalio 11 d. – ETNO kinas. Bus žiūrimi įvairūs Vilniaus etninės kultūros centro išleisti filmai.

Spalio 25 d. – ETNO muzika. Bus dainuojamos lietuvių liaudies dainos, tinkamos Vėlinių laikotarpiui, muzikuojama. Nepamirškite atsinešti turimų muzikos instrumentų.

Lapkričio 8 d. – ETNO dirbtuvėlės. Bus mokomasi megzti riešines tradiciniais ir pačių susikurtais raštais. Apie priemones, kurias reikia turėti su savimi bus informuojama užsiregistravus į užsiėmimą.

Lapkričio 22 d. – ETNO muzika. Bus dainuojamos lietuvių liaudies dainos, muzikuojama. Nepamirškite atsinešti turimų muzikos instrumentų.

Gruodžio 13 d. – ETNO paskaita, dirbtuvėlės. Paskaita apie Advento – Kalėdų laikotarpio tradicijas, papročius, burtus ir pan., kalėdinių žaisliukų gamyba. Apie priemones, kurias reikia turėti su savimi bus informuojama užsiregistravus į užsiėmimą.

Gruodžio 20 d. – ETNO muzika, dirbtuvėlės. Bus dainuojamos lietuvių liaudies dainos, tinkamos Kalėdų laikotarpiui, muzikuojama, kalėdinių žaisliukų gamyba. Nepamirškite atsinešti turimų muzikos instrumentų. Apie priemones, kurias reikia turėti su savimi, bus informuojama užsiregistravus į užsiėmimą.

Visų užsiėmimų pradžia – 18.30 val. Organizatoriai kviečia visus: „ir visai nesvarbu kiek jums metų, ar kokį darbą jūs dirbate – neabejokite, ateikite ir prabilkite viena – tradicijų – kalba“.

Būtina išankstinė registracija.

Daugiau žinių rasite ČIA.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė