I.Degutienė neigia Darbo partijos kaltinimus, A.Kubilius sudarė darbo grupę pažeidimams rinkimuose stabdyti (2)

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) atsakymą dėl Darbo partijos vadovų jai mestų ir jokiais patikrinamais faktais nepagrįstų kaltinimų neva pirkus rinkėjų balsus Klaipėdoje, kurioje I.Degutienė net nekandidatuoja.

„Šiandien VRK pateiktame paaiškinime faktais paneigiau Darbo partijos vadovybės man metamus kaltinimus neva pirkus rinkėjus. Šias kalbas paneigė ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovai, kurie aiškiai pasakė, kad aš nesu niekaip susijusi su jų įgyvendinamu projektu „Teatras senjorams“, kuriuo siekiama paskatinti profesionalaus meno sklaidą tarp garbaus amžiaus žmonių ir jie yra kviečiami nemokamai žiūrėti teatro spektaklius“, – sako I.Degutienė.

Seimo Pirmininkė atkreipia dėmesį, kad pirmiausia ši dezinformacija buvo paskelbta su Darbo partijos atstovais siejamame interneto portale „Balsas.lt“, kuris pastarosiomis dienomis pagarsėjo galimu atlyginimų mokėjimu „vokeliuose“ ir kitų galimų pažeidimų.

„Tai jau ne pirmas atvejis, kai Darbo partijos atstovai viešai skleidžia melagingą šmeižikišką informaciją ir mulkina Lietuvos žmones. Tad aiškiai matome, kad ši partija ir jos atstovai tikrai „žino kaip“: žino, kaip meluoti ir šmeižti, žino, kaip apgaudinėti ir sukčiauti“, – sako I.Degutienė.

Seimo Pirmininkė paprašė VRK nedelsiant ištirti, kas paskleidė tiesos neatitinkančią ir ją, kaip kandidatę, neva kompromituojančią informaciją bei imtis visų priemonių, kad tokia informacija būtų paneigta, o ją paskleidę asmenys nubausti įstatymų nustatyta tvarka. I.Degutienė taip pat paprašė esant galimybei šią situaciją išnagrinėti artimiausiame VRK posėdyje, kad bet kokios abejonės būtų išsklaidytos dar iki šį sekmadienį vyksiančio pakartotinio balsavimo Seimo rinkimuose.

Premjero sudaryta darbo grupė ruoš įstatymų pataisas pažeidimams rinkimuose stabdyti

Šiuo metu vykstantys Seimo rinkimai išsiskyrė gausiais rinkimų agitacijos pažeidimais, rinkėjų balsų pirkimo bei biuletenių klastojimo atvejais, todėl siekiant užkirsti kelią tokiems įstatymų pažeidinėjimams rinkimų metu, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius sudarė darbo grupę, kuriai pavesta pateikti siūlymus dėl rinkimų teisinio reguliavimo tobulinimo – griežtesnės atsakomybės už šios srities teisės aktų pažeidimus nustatymo, rinkėjų laisvo apsisprendimo teisės gynimo, rinkimų skaidrumo didinimo.

Darbo grupė, vadovaujama Ministro Pirmininko kanclerio pirmosios pavaduotojos Jurgitos Šiugždinienės, išvadas turi pateikti iki 2012 m. lapkričio 28 dienos. Darbo grupėje dirbs teisėsaugos institucijų, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), Ministro Pirmininko tarnybos, Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijų bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto atstovai.

Reaguodamas į paskelbtus piktnaudžiavimo atvejus Seimo rinkimų pirmajame ture, Vyriausybės vadovas praėjusią savaitę surengė susitikimą su teisėsaugos institucijų ir VRK vadovais, kuriame aiškinosi, kaip užkirsti kelią rinkėjų papirkinėjimui ir rezultatų klastojimo organizavimui. Tuomet Ministras Pirmininkas pabrėžė, jog balsų pardavinėjimo ir nesąžiningumo per rinkimus faktai kelia didelį susirūpinimą, todėl jokie Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai nebus toleruojami ir su jais bus griežtai kovojama.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė