Kauno Žaliakalnio apygardos rinkėjai raginami balsuoti už A.Patacką, kad į Seimą patektų prof. G.Aleknonis (97)

Algirdas Patackas

Algirdas Patackas

Spalio 25 d. 18 val. Kaune, Karininkų Ramovėje (A.Mickevičiaus 19) vyks renginys-susitikimas su Žaliakalnio ir Centro apygardų rinkėjais ir kandidatais Algirdu Patacku bei Gintaru Dručkumi. Į susitikimą yra pakviesti dalyvauti bei diskutuoti ir šių apygardų kandidatai nuo TS-LKD – Rasą Juknevičienė ir Vincė Vaidevutė-Margevičienė. Susitikime taip pat dalyvaus svečiai iš Vilniaus Darius Kuolys, Andrius Navickas ir kiti. Renginio metu koncertuos jaunimo grupės.

Kaune, Žaliakalnio apygardoje Nr.14 į antrajame Seimo rinkimų ture susigrums buvę bendražygiai TS-LKD kandidatė, Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienėir  „Drąsos kelio“ (DK) partijos atstovas Algirdas Patackas, abu Kovo 11-sios Akto signatarai, Sąjūdžio bendražygiai atsidūrę priešingose stovyklose.

Visuomenininkas Partijos „Lietuvos sąrašas“ pirmininkas Darius Kuolys sako:  „Būsimajame Seime reikalinga stipri ir drąsi opozicija, neinanti į kompromisus su sąžine vardan abejotinų interesų. Abu Žaliakalnio kandidatai – Rasa ir Algirdas – yra teigiami, abu reikalingi Seime, jie jau yra pakliuvę į Seimą pagal sąrašus. Tačiau jei bus išrinktas Algirdas Patackas į Seimą pagal DK sąrašą ateis Gintaras Aleknonis, M.Riomerio universiteto profesorius, politikos katedros vedėjas, humanitarinių mokslų daktaras, žinomas kaip padorus ir sąžiningas žurnalistas. Jei būtų išrinkta Rasą Juknevičienė, į Seimą pagal TS-LKD sąrašą pakliūtų tokie veikėjai, kaip Stasys Šedbaras, kuris konservatorių partijoje buvo atsakingas už teisėsaugą, bet iš tikrųjų atstovavo teisėsaugininkų klanui, stabdydamas reformas šioje itin apleistoje srityje, ir nesigėdijo lupti pinigus iš partijos kolegų – politinių kalinių. Tokių ir panašių veikėjų dėka žlunga iš Sąjūdžio kilusios politinės jėgos, o pačios nuo jų apsivalyti nepajėgia. Žaliakalniečiai, kauniečiai! Jei norite teisingos ir atsparios korupcinėms pagundoms Lietuvos, pagalvokite prieš balsuodami antrajame rinkimų ture, spalio 28 d.!”

Už Algirdą Patacką pasisako kunigai Alfonsas Svarinskas, Robertas Grigas, „Bernardinų“ krikščioniško portalo redaktorius Andrius Navickas, tautininkų lyderiai Gintaras Songaila ir Jonas Vaiškūnas, kovotojai su alkoholizmu ir iškrypimais Aurelijus Veryga ir Gintautas Vaitoška, jaunalietuviai, Kauno savanoriai.

A.Patackas savo apsisprendimą grįžti į politiką grindžia šiais benediktinų vienuolio, aikido meistro Džonatano Diuringo (Jonathan Dǘring) žodžiais: …tikras gyvenimas turi teisę trukdyti, priešintis. Kas iš tikrųjų gyvena, tam neteisybė trukdo. Kas iš tikrųjų gyvena, tas trukdo, priešinasi neteisybei. Būsimos žmonių kartos nusipelno, kad jų ateitis remtųsi kitais pamatais, nei tais, kuriais pagrįsta dabartinė politinė, visuomeninė ir ekonominė tikrovė.

Kovo 11-osios Akto signataras, Laisvės kovų dalyvis Algirdas Patackas gyvena Žaliakalnyje ir Dirba Karininkų Ramovėje. Jis yra baigęs Kauno Politechnikos institutą (dabar KTU), paskui tapo Mokslų Akademijos aspirantu, bet už pogrindžio veiklą buvo įkalintas (pagal LTSR BK 199(1) str. – „Antitarybinė propaganda ir agitacija“). Dešimt metų dirbo fizinį darbą. Dalyvavo Sąjūdžio veikloje, dėstė bei dalyvavo atkuriant VDU (Atkuriamojo senato narys), pasirašė Kovo 11-sios Aktą, Sausio 13-tą asmeniškai saugojo Vytautą Landsbergį. Seimo narys 1990-2000m., dalyvavo specialiose misijose Čečėnijoje ir Gruzijoje, parašė 9 knygas baltų kultūros ir kitomis temomis, apdovanotas G.Petkevičaitės-Bitės medaliu už publicistiką, Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, kurį atsisakė priimti  motyvuodamas tuo, kad jis pernelyg gerbia Lietuvos valstybę, kad priimtu tą patį ordiną, kurį jau buvo gavęs jį tardęs KGB tardytojas.

Papildyta:

Kandidatas į Seimo narius A.Patackas pranešė, kad jam buvo atsisakyta leisti spalio 25 dieną 18 val. susitikti su rinkėjais Kauno Karininkų Ramovėje.

Leidimo susitikti su rinkėjais A. Patackas, jau daug metų dirbantis  Karininkų Ramovėje, buvo paprašęs prieš savaitę.

Planuoto susitikimo išvakarėse  A.Patackas gavo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko brigados generolo Vilmanto Tamošaičio atsakymą, kad jam nebus leista naudotis Karininkų ramovės sale, nes, esą Susirinkimų įstatymas draudžia kariuomenei priklausančiuose pastatuose „vykdyti politinę veiklą“.

A.Patacko teigimu, toks sprendimas prieštarauja Seimo rinkimų įstatymui, pagal kurį valstybės įstaigos turi suteikti rinkėjams galimybę susitikti su kandidatais į Seimą.  A.Patackas pažymėjo, kad toje pačioje apygardoje kandidatuojančios TS-LKD partijos atstovės – krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Vincė Vaidevutė-Margevičienė rinkimų laikotarpiu daug kartų dalyvavo renginiuose Karininkų Ramovėje: V.Vaidevutė-Margevičienė šešis kartus, o R.Juknevičienė – keturis.

Bernardinai.lt rašo, kad Karininkų Ramovės atsisakymas suteikti patalpas A.Patackui buvo „tikras šokas ir dar vienas įrodymas, kad valdžioje esantys politikai užsimiršo ir nusprendė, kad valstybė yra jų verslo įmonė. Beje, pats A.Patackas buvo ilgametis Karininkų Ramovės Kaune darbuotojas. Tiesa, neturime pamiršti ir to, kad Ramovė priklauso Krašto apsaugos ministerijai, kuriai vadovauja A.Patacko konkurentė antrajame rinkimų rate“.

Jei A. Patackui nebus leista susitikti su rinkėjais viduje, jis ir Gintaras Dručkus žada susitikimą rengti prie Ramovės laiptų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė