Vyks menininkės B.Stankūnienės tapybos darbų parodos „Būti savimi“ atidarymas (1)

Birutė Nomeda Stankūnienė

Birutė Nomeda Stankūnienė

Spalio 24 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje įvyks Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos darbų parodos „Būti savimi“ atidarymas.

Parodoje eksponuojami abstrakčios tapybos darbai, kuriuose autorė apibendrina moters kasdienybės, vidinių patirčių bei išorės įvykių kontempliacijas. Anot tapytojos, būti savimi reiškia, pirmiausia, būti žmogumi, būti moterimi kūrėja: tapant naują paveikslą, auginant vaikus ar tiesiog plaunant grindis. Tai yra drąsiai būti tuo, kuo gimei ir kokia gimei: su visais savo gabumais ir trūkumais, priimti save, gyvenimą kaip dovaną sau ir šiam pasauliui. Tvirtai stovėti ant kojų ir ginti duotybę būti moterimi.

Parodoje eksponuojami darbai – tai trumpi pasakojimai apie tai, kaip autorė mato save supantį pasaulį, tai menininkės būdas bendrauti su kitais ir dalintis savo patirtimi per spalvas. Autorei atspirties tašku dažnai tampa metų laikas, vienaip ar kitaip dar labiau sustiprinantis, o galbūt tiesiog sukeliantis tam tikrą asociacijas: pavasario laukimą vasarį („Laukimas“), nežinia, ar labiau džiuginantį, ar liūdinantį aštrų ir kvapnų alyvų kvapą vasaros pradžioje („Vasaros diena, kai aš verkiau“), apie pabaigą, išsiskyrimą, netektį bylojančius raudonus rudeninius lapus („Ribos – stigma“) ir t.t.

Autorė tikisi, kad jos darbų pavadinimai neapribos parodos lankytojų vaizduotės, ir ragina kiekvieną stebintį paveikslą pačiam susikurti savąją istoriją ir pavadinimą, o darbų spalvos tebūnie tam impulsu.

Paroda veiks iki š.m. lapkričio 27 d. Kviečiame apsilankyti!

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė