URM siūlo Laisvės premiją skirti V.Landsbergiui (2)

Vytautas Landsbergis | Vikipedia.org

Vytautas Landsbergis | Vikipedia.org

Spalio 23 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) Seimo įsteigtai Laisvės premijai gauti pateikė Vytauto Landsbergio kandidatūrą.

Ministras Audronius Ažubalis teikime rašo, kad V.Landsbergis ir jo veikla tapo neatsiejamu Lietuvos ir viso Rytų Europos regiono kovos už laisvą tautų apsisprendimą, nepriklausomybę ir suverenitetą simboliu.

V.Landsbergis, kuriam spalio 18 d. sukako 80 metų, vadovavo Aukščiausiajai Tarybai kuri 1990 metais ir priėmė Lietuvos nepriklausomybę atkuriantį Kovo 11-osios aktą. Būtent V.Landsbergio vadovaujama Lietuva sugebėjo atsispirti  ekonominei Sovietų Sąjungos blokadai ir pasiekė tarptautinį pripažinimą.

Pirmoji Laisvės premija buvo įteikta Rusijos disidentui, žmogaus teisių gynėjui Sergejui Kovaliovui.

Seimo įsteigta Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą (Laisvės premijos įstatymą Seimas priėmė 2011 m. rugsėjo 15 d.).

Pagal įstatymą, premija kasmet teikiama sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną. Seimo nutarimu ji paskiriama iki gruodžio 23 dienos.

Papildyta spalio 24 d. 12.20 val.

Spalio 24 d. Vytautas Landsbergis paprašė nesvarstyti jo kandidatūros Laisvės premijai gauti ir pranešė remiantis disidento Antanto Terlecko kandidatūrą.

Laiške Seimo pirmininkei Irenai Degutienei V. Landsbergis teigė tik per žiniasklaidą sužinojęs, kad jis yra nominuojamas Laisvės premijai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė