Siūloma kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus Kaune statyti Aleksote (0)

Kauno sav. nuotr.

Kauno sav. nuotr.

Atplėšus vokus su Kongresų, konferencijų ir koncertų (KKK) rūmų statybos vietos parinkimo konkurso dalyvių vardais, paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmusį projektą parengė Kaune veikiančio architektų biuro „Vilius ir partneriai“ komanda, praneša Kauno savivaldybė.

Architektai Vilius Adomavičius, Lina Gronskytė, Mantas Gipas ir Povilas Kiškionis konkursui pateikė projektą „Kitas Krantas“. Šio projekto autoriai KKK rūmus siūlo statyti ant kairiojo Nemuno kranto, greta Vytauto Didžiojo tilto.

Pirmiau – Laisvės alėjos rekonstrukcija

KKK rūmai – tai kompleksas su 700 ir 1,5 tūkst. vietų salėmis, mažesnėmis salėmis, ekspozicijų erdvėmis, biurais, maitinimo įstaigomis ir kitomis patalpomis. Preliminariai skaičiuojama, kad šie rūmai galėtų kainuoti apie 70–80 mln. Litų. Jie būtų statomi už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas.

Šį projektą planuojama pradėti per kelerius metus – Kauno miesto prioritetas šiuo metu yra Laisvės alėjos rekonstrukcija.

Antroje vietoje liko ir tą pačią vietą KKK rūmams statyti pasiūlė vilniečių įkurta UAB „3AM“ architektų grupė Kazimieras Reimeris, Kazimieras Reimeris, Auksė Garšvaitė-Reimerienė, Sigita Norviliūtė bei Eglė Biretienė.

Konkursą įvertino itin teigiamai

„Matome, kad šis konkursas tikrai buvo prasmingas ir vertingas. Ekspertai labai gerai įvertino tiek projektų kokybę, tiek konkurso dalyvių gausą. Architektai rūmams pasiūlė originalią, nei savivaldybės, nei Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos nesiūlytą vietą ir jų argumentai išties įtikino. Šis konkursas Kauno miesto savivaldybės administracijai uždavė namų darbų. Pirmiausia teks išvalyti teritoriją, parengti sklypo detalųjį planą, po to surengti konkursą techniniam projektui“, – konkurso rezultatus komentavo Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

KKK maketas. Kauno sav. nuotr.

KKK maketas. Kauno sav. nuotr.

Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius atkreipė dėmesį į tai, kad rūmams išrinkta vieta yra ant Nemuno kranto ir dalinai užliejama, todėl rengiant detalųjį planą teks ieškoti specialių sprendimų.

„Netoli Senamiesčio esanti teritorija yra pačioje kairiojo Nemuno kranto pradžioje. Čia atsiradusio objekto apžvelgiamumas būtų geras iš įvairių taškų ir vizualinių ašių. Be to, vieta pakankamai nutolusi nuo Senamiesčio, todėl objektas gali būti ryškiu simboliniu akcentu ir nauju miesto tapatybės ženklu. Rūmai šioje vietoje būtų tikra dovana tolesniai šios teritorijos raidai, net jei jos vystymasis prasidėtų vėliau“, – geriausia pripažintą vietą rūmams analizavo konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Jūratė Merkevičienė.

Didžiausias privalumas – atlikta analizė

Komisijos nariams įdomus pasirodė ir trečią vietą laimėjęs „Kaunas C3“ projektas. Jo autorius architektas Petras Džervus KKK rūmams pasiūlė „Britanikos“ viešbučio teritoriją. Darbo autorius siūlo nugriauti nebaigtą statyti ir vaiduokliu tapusį pastatą , o jo vietoje pastatyti naują šiuolaikinės nuosaikios architektūros statinį.

Kauno miesto savivaldybės ir Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos organizuotas Kongresų, konferencijų ir koncertų rūmų statybos vietos parinkimo urbanistinio supaprastinto atviro projekto konkurso tikslas buvo rasti vietą naujam objektui, sukuriant patrauklią viešąją erdvę, skatinant gretimos aplinkos atgaivinimą, plečiant miesto visuomenių objektų ir erdvių tinklą, gerinant miesto aplinkos kokybę. Vienas iš reikalavimų – rūmus formuoti kaip objektą, susijusį su miesto gamtiniu karkasu.

„Miesto teritorijų, kurias būtų galima vystyti, analizė yra didžiausias šio konkurso privalumas“, – tvirtino Jūratė Merkevičienė.

Svarstė ir sporto halės variantą

Atplėšus vokus su darbų autorių vardais, diskutuota ir apie Kauno sporto halės, kuri buvo tarp konkurso organizatorių pasiūlytų vietų, perspektyvą. Vienas iš konkursą laimėjusios architektų biuro „Vilius ir partneriai“ komandos narių V. Adomavičius neslėpė domėjęsis sporto halės pritaikymo KKK rūmams galimybėmis, tačiau susidūrė ne tik su paveldosaugininkų šiam statiniui keliamais reikalavimais, bet ir su sportininkų nenoru keisti pastato paskirtį.

Pasibaigus konkursui, kitais metais planuojama rengti KKK rūmų žemės sklypo detalųjį planą, 2014 m. skelbti techninio projekto konkursą, o dar vėliau, užsitikrinus Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimą, pradėti naujojo objekto statybą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė