Poilsiautojus Palangos botanikos parkas kitąmet pasitiks pasikeitęs (0)

Palangos botanikos parkas | travel.lt nuotr.

Palangos botanikos parkas | travel.lt nuotr.

Palangos botanikos parkas – vienas gražiausių ir unikaliausių parkų Lietuvoje. Šis parkas kultūriškai vertingas ne tik dėl sėkmingo parko plano projekto, bet ir dėl tinkamai parinktos vietos, gamtinio bei istorinio unikalumo. Čia panaudoti kūrybiniai komponentai, jų gausa ir įtaigumas nepalieka abejingų. Tačiau net ir tokioms vietoms, kaip botanikos sodai, prireikia žmogaus rankų. Per ilgą gyvavimo laikotarpį parke yra nusidėvėję takai, pasenusios laistymo sistemos, iškyla problemų su parko apšvietimu. Todėl šiuo metu yra atliekami baigiamieji sodo renovacijos pirmojo etapo darbai.

„Palangos Botanikos parkas – tiek istoriškai, tiek mokslo aspektais svarbi vieta visai Lietuvai. Jo nesunaikino nei praūžę stichinės nelaimės, nei pasauliniai karai. Tuo tarpu jis tiesiog buvo ne sykį plečiamas, rekonstruojamas. Tačiau sodas vis tiek sugebėjo išlaikyti savo unikalumą ir didybę. Ko gero visi, lankydamiesi Palangoje, aplankome šį pajūrio kurorto perlą“, – sakė statybos darbus atliekančios UAB „Irdaiva“ direktorius Irmantas Kubilius.

Palangos botanikos parko istorinės dalies pirmojo renovacijos etapo metu, per du mėnesius, bus pabaigti laistymo sistemos rekonstravimo darbai, įrengta beveik 8000 kv. m. takų dangos, sumontuotos apšvietimo valdymo spintos ir kt. Nusidėvėjusios ir sunykusios komplekso dalys sąlygoja objekto kultūrinio, istorinio, turistinio ir gamtinio patrauklumo praradimą. Atliekant šį renovacijos projektą, tarpusavyje kompleksiškai derinami gamtosauginiai, socialiniai, ekonominiai ir rekreaciniai aspektai bei siekiama spręsti eilę kitų parke iškylančių problemų. Šiam projektui skiriama beveik 400 tūkst. litų.

Statybų bendrovė „Irdaiva“ gali didžiuotis pilnai atlikusi arba prisidėjusi prie ne vieno valstybei strategiškai ar kultūriškai svarbaus objekto statybos ar atnaujinimo darbų. Tarp bendrovės restauruojamų objektų yra Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Biržų pilies kompleksas, Burbiškio dvaro rūmų ansamblis, Kauno profesinės reabilitacijos centras, Liolių senelių namai, Rokiškio psichiatrijos ligoninė, Širvintų kultūros centras ir daugelis kitų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė