Nukritę lapai – puiki ekologinė trąša medžiams ir kitiems augalams (0)

© Ben Goode | Dreamstime.com

© Ben Goode | Dreamstime.com

Kauno centre esančiose erdvėse ir pagrindinėse gatvėse jau nuo praėjusios savaitės darbuojasi nukritusius lapus grėbiantys ir išvežantys darbininkai. Tuo tarpu miesto gyventojams aplinkosaugos specialistai rekomenduoja nukritusius lapus palikti vejose, kur jie greitai supūva ir tampa puikia ekologine trąša.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus specialistų, supuvę lapai praturtina dirvą mineralais, medžiams ir augalams jie tampa maisto medžiagų šaltiniu. Nukritę lapai medžius bei kitus augalus puikiai apsaugo nuo šalčio. Pasak aplinkos apsaugos specialistų, visiškas sterilumas yra nebūdingas gamtai ir ardo gamtos apykaitos ratą.

Pūvantys lapai ant drėgno šaligatvio ar asfalto dangos tampa slidūs, todėl dėl pėsčiųjų ir automobilių eismo saugumo kasmet grėbiami ir išvežami iš centrinių miesto erdvių bei pagrindinių gatvių, kuriomis važiuoja viešasis transportas.

Gali priduoti nemokamai

„Norėtųsi išvežti kuo daugiau lapų iš visų miesto mikrorajonų, tačiau to negalime padaryti dėl ribotų finansinių galimybių“, – apgailestavo Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Visi kauniečiai, norintys išgabenti žaliąsias atliekas iš savo privačių valdų, gali nemokamai jas priduoti į bet kurią iš keturių mieste veikiančių specializuotų aikštelių. Rudeninius lapus bei kitas žaliąsias atliekas galima priduoti į stambiųjų atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo bei rūšiavimo aikšteles, esančias Ašigalio g. 20, Julijanavos g. 1A bei Raudondvario pl. 155D. Atliekos priimamos nemokamai (ne daugiau kaip 0,5 kub. m vienam asmeniui). Kompostavimo aikštelėje Petrašiūnuose (Nemajūnų g. 15B) žaliosios atliekos priimamos neribotais kiekiais.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė