Kviečia paroda „O kur Maironis?“ (1)

Rytoj, spalio 25 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Vilniaus g. 39, Vilniuje, įvyks paroda „O kur Maironis?“. Kunigo profesoriaus lietuvių poeto romantiko Jono Mačiulio–Maironio kūryba – eilės, šlovinančios garbingą praeitį, didžios dvasios žmogaus svajonės, kartais graudūs pasvarstymai…

J. Mačiulis nemėgo pasirašinėti savo pavarde – iš pradžių pasirašinėjo Žvalioniu, paskui Stanislovu Zanavyku, galiausiai Maironiu, kuriuo iki šiol išliko tautos atmintyje. Praėjo 150 metų nuo tos dienos, kai šis žmogus išvydo pasaulį. Kaipgi išliko jo atminimas? Ar jau užmiršome Maironio posmus ir giesmes? Ką turime šiandien? „Trakų pilis“, „Lietuva brangi“, „Išnyksiu kaip dūmas“, „Jūratė ir Kastytis“, susirūpinęs portretas ant 20 Lt banknoto?.. Ar skubančiame ir išsiblaškiusiame šiandienos pasaulyje, kuriame išmanūs nebe mes, o telefonai, dar prisimename šį idealistą ir svajotoją? „O KUR MAIRONIS?“ klausia Vilniaus Dailės Akademijos studentai ir Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai. Skvarbus jaunimo žvilgsnis ieško Maironio palikimo, jo dvasios, jo idėjų ir svajonių atspindžių šiandienoje.

„Net ir praėjus 80-čiai metų nuo poeto mirties, Maironio pėdsakų gausu dabartyje. Pasitelkęs fotoaparatą ieškojau tų šėšėlių mieste, gamtoje, žmoguje, kasdienybėje. Akies įvaizdis mano fotografijose tapatinamas su menininko – poeto žvilgsniu. Tai lyrinis požiūris į Maironio pasaulį“ – taip savo kūrybinius ieškojimus pristato studentas K. Tarabilda.

Parodos dalyviai: Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros IV kurso studentai Eglė Marija Ažubalytė, Jurgis Bernatonis, Paulė Bocullaitė, Milda Dainovskytė, Greta Janulytė, Milda Karpavičiūtė, Eila Koševaja, Živilė Minkutė, Aušra Marija Misiūnaitė, Eglė Ruibytė, Kristijonas Tarabilda, Eglė Vitkutė, Rūta Vaituk ir Vytenis Tolutis, vasaros praktikos metu ieškoję Maironio, bei Vilniaus vaikų ir jaunimo mokyklos mokiniai.

Parodos kuratorės – Marija Marcelionytė ir Sigita Stankevičiūtė.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė