T.Baranauskas. Istorinis faktas: Lietuva turėjo Konstituciją! (15)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Spalio 25-oji – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Šią dieną verta prisiminti, kad 1992 m. spalio 25-ąją Lietuvos piliečiai referendume priėmė Konstituciją, kuri tam tikrą laiko tarpą buvo Lietuvos pagrindinis įstatymas. Neįtikėtina: ja turėjo vadovautis net Seimas, Vyriausybė ir Prezidentūra!

Šioje Konstitucijoje buvo net tokių, šiandien sakytume egzotiškų ir populistinių teiginių:

Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai. (2 straipsnis).
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu. (9 straipsnis).

Šiuolaikinis valdantysis elitas jau išaugo iš tokių prietarų amžiaus. Jų komentarai vieningi, pagrįsti ta pačia pasaulėžiūra ir nekelia abejonių (citatos pateikiamos iš pastarųjų dienų informacinių pranešimų).

Andrius Kubilius: „…rinkėjų didžiausią paramą gavo partijos, kurios savo rinkimų programose pasisakė už atominės elektrinės statybas. Nevykdyti rinkėjams duotų pažadų partijos taip pat negali“.

Irena Degutienė: „Nors dauguma balsavusiųjų sekmadienį referendume dėl planuojamos Visagino atominės elektrinės pasisakė prieš naująją jėgainę, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad savą atominę Lietuva privalo turėti.“

Dalia Grybauskaitė: „Naujos atominės jėgainės nauda abejoja mažiau nei trečdalis balso teisę turinčių Lietuvos piliečių. Nauja Vyriausybė ir Seimas turės atsižvelgti į dalies šalies gyventojų nuomonę ir priimti Lietuvai naudingiausią sprendimą“.

Viktoras Uspaskichas: „Dėl referendumo projektas nebus sustabdytas. Darbas ties šiuo projektu tęsis. Todėl, kad referendumas – tai tik tautos patarimas, o ne įsakymas.“

Su buvusios Konstitucijos diena, gerbiamieji buvusios Respublikos piliečiai!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė