D.Kuolys dar kartą nubaustas ir išteisintas (2)

D.Kuolys | A.Rasakevičiaus nuotr., Alkas.lt

D.Kuolys | A.Rasakevičiaus nuotr., Alkas.lt

2012 m. spalio 24 d. Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas administracinio teisės pažeidimo byloje paskelbė nutarimą, kuriuo už Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo (toliau – Susirinkimų įstatymas) pažeidimą (Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 188 (7) straipsnio 1 dalis) Dariui Kuoliui paskirta penkių šimtų litų bauda, skelbia teismas.

Darius Kuolys 2012 m. gegužės 31 d., apie 12:00 val., Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, organizavo žmonių susirinkimą (protesto akciją – vaikštynes prieš žodžio laisvę), nesilaikydamas Susirinkimų įstatymo 9 straipsnyje numatytų Susirinkimų organizatorių ir dalyvių bendrųjų pareigų, t.y. būdamas organizatoriumi nepateikė pranešimo apie susirinkimo organizavimą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatomo susirinkimo vedimo dienos, organizavo žmonių susirinkimą neturėdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos vykdomojo organo vadovo ar jo įgalioto atstovo išduoto nustatytos formos pažymėjimo dėl suderintos susirinkimo vietos, laiko ir formos, taip pat nesilaikė Susirinkimų įstatymo 6 straipsnio 4 dalyje įtvirtinto reikalavimo prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros susirinkimus rengti ne arčiau kaip 75 metrų atstumu.

Pažeidėjas kaltu neprisipažino, teigė, kad rengė ne susirinkimą, ne mitingą, ne piketą, o pilietines vaikštynes. Neneigia, jog nebuvo išlaikytas 75 metrų atstumas. Pažeidėjo nuomone, apie pusvalandį trukęs vaikščiojimas buvo pilietinio pobūdžio, nes vaikščiojo gindami laisvąjį žodį, praneša teismas.

ATPK 188 (7) straipsnio 1 dalyje numatyta bauda nuo penkių šimtų iki dviejų tūkstančių litų arba administracinis areštas iki trisdešimties parų. Teismas, skirdamas nuobaudą atsižvelgė į padaryto pažeidimo pobūdį, pažeidėjo asmenybę. Teismas nenustatė administracinę atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių. Dėl to D. Kuoliui skyrė minimalią sankcijoje numatytą baudą.

Nutarimas per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą.

Vilniaus miesto 3-asis apylinkės teismas trečiadienį nagrinėjo dar vieną D.Kuolio administracinio teisės pažeidimo bylą. Pastarojoje byloje D.Kuolys kaltintas gegužės 3 dieną surengęs akciją lietuviškas apeigas „Pučiant drąsą“ vidaus reikalų ministrui prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM), esančios Šventaragio gatvėje.

Tačiau dėl šio pažeidimo byla D.Kuoliui nutraukta nesant jo veikoje pažeidimo sudėties. Teismas konstatavo, kad iš peržiūrėtos filmuotos medžiagos matyti, kad prie VRM pastato susirinkusi grupė žmonių stovėjo ant šaligatvio prie pat Vidaus reikalų ministerijos įėjimo, prie Vidaus reikalų ministerijos iškabos. Šis atstumas yra mažesnis kaip 25 metrai nuo pagrindinio įėjimo į Vidaus reikalų ministerijos pastatą.

Atsižvelgiant į tai, kad susirinko grupelė iki 10 žmonių, kaip teigė liudytojas, žinomų šalyje žmonių, inteligentijos atstovai, valstybės bei visuomenės saugumas pažeistas nebuvo, viešoji tvarka taip pat, žmonių sveikatai negrėsė joks pavojus, kitų asmenų teisės ir laisvės nepažeistos, tai dėl šios nustatytos Įstatymo paskirties taikant nurodytą įstatymą neatitiktų įstatymo leidėjo nustatytos įstatymo paskirties, paskelbė teismas.

Teismas taip pat pažymėjo, kad ir administracinių teisės pažeidimų protokole nurodyta, kad D.Kuolys surengė akciją lietuviškas apeigas „Pučiant drąsą“, bet ne Susirinkimo įstatymo 3 straipsnyje nustatytas susirinkimo formas.

Tokiu būdu byloje įrodyta, kad D.K. prie Vidaus reikalų ministerijos surengė lietuviškas apeigas, todėl D. K. administracinė byla iškelta pagal LR ATPK 188 7 straipsnio 1 dalį nutrauktina, rašoma teismo nutarime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė