Seimo valdyba nusprendė nešaukti nenumatyto Seimo posėdžio dėl rinkimų rezultatų klastojimo (1)

Spalio 23 d. ryte posėdžiavusi Seimo valdyba nusprendė nešaukti nenumatyto plenarinio posėdžio, kuriame būtų svarstomas kreipimasis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl per rinkimus padarytų pažeidimų, motyvuodama tuo, kad dar nepaskelbti galutiniai rinkimų rezultatai.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė po Seimo valdybos posėdžio sakė, kad įstatymas leidžia skųsti tik galutinius rinkimų rezultatus, o jie dar nepatvirtinti, todėl  jei Seimas dabar nutartų kreiptis į KT tai toks kreipimasis, pasak jos, būtų neteisėtas.

Seimo valdyba buvo sukviesta Seimui gavus oficialų Tautininkų sąjungos prašymą, kad Seimas  apsispręstų, ar kreiptis, ar nesikreipti į Konstitucinį Teismą dėl rinkimų įstatymų pažeidimų.

Tautininkų sąjunga įstatymo nustatyta tvarka per 24 val. kreipėsi į Seimą ir Prezidentę, po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) spalio 21 d. oficialiai patvirtino rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje, neišnagrinėjusi Tautininkų sąjungos skundo. Šio Tautininkų sąjungos skunde buvo teigiama, kad dėl masinio balsų pirkimo Vyriausioji rinkimų komisija negalėjo nustatyti esminių rinkimų rezultatų. Įstatymas nustato, kad esminių rezultatų negalima nustatyti, jei paklaida yra daugiau kaip vienas mandatas.

Spalio 21 d. Tautininkų Sąjungos pirmininkas seimo narys Gintaras Songaila,  įregistravo Seimo nutarimo projektą (XIP-4935), kuriuo nutariama kreiptis į Konstitucinį teismą prašant išaiškinti ar per 2012 metų Lietuvos Respublikos Seimo narių rinkimus daugiamandatėje apygardoje nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos įtvirtinančios slapto balsavimo principą ir demokratines rinkimų procedūras, kurių laikymasis yra būtinas rinkimų rezultatų pripažinimui legitimiais ir teisėtais; ar tai buvo šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai.

„Nors šiandien Seimo valdyba nutarė, kad skųsti rinkimų rezultatus galima tik po „galutinių oficialių rinkimų rezultatų paskelbimo“, bet Seimo rinkimų įstatymo 86 straipsnio 5 dalyje taip nepasakyta – ten parašyta: “kai paskelbiami oficialūs rinkimų rezultatai“ ir nėra žodžio „galutiniai“. Seimo valdyba rėmėsi prieš tai buvusiais precedentais ir Konstitucinio Teismo išaiškinimu. Ji rekomendavo Tautininkų sąjungai kreiptis į Seimą pakartotinai po galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo. O Prezidentės atsakymo dar negavome,“ – Alkas.lt sakė Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila.

Jis taip pat sakė, kad Tautininkų Sąjunga konsultuosis su teisininkais, kaip reaguoti į tokį Seimo valdybos sprendimą ir pridūrė, kad:  „Kaip ten bebūtų Tautininkų sąjunga tikrai paklausys Seimo valdybos rekomendacijos kreiptis į Seimą pakartotinai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė