Spalio 25 dieną prie Seimo jaunoji Lietuvos karta netylės (video) (12)

Protestas prie VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Protestas prie VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 25 dieną, 11.45-13 val., Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo įvyks jaunimo mitingas „Mums ne tas pats“, skirtas išreikšti nepasitikėjimą ir nepritarimą 2012 m. spalio 14 d. vykusiems pirmojo turo Seimo rinkimams, kurių metu ypatingai plataus masto pažeidimų vykdymas ir politikų bei teisėsaugos nesugebėjimas adekvačiai į tai reaguoti skatina nusivylimą ir nepasitikėjimą demokratine santvarka šalyje. Taip pat stiprina nebaudžiamumo atmosferą, kuri didina tikimybę, kad tokių pažeidimų ateityje tik daugės. Be to, dėl šių pažeidimų galimai reikšmingai buvo iškreipti rinkimų rezultatai, kas galimai lėmė, kad mandatų paskirstymas daugiamandatėje apygardoje neatitinka tautos valios ir yra nedemokratiškas.

Mitingo rengėjai kviečia ateiti visus ir išreikšti nepasitenkinimą rinkimų balsų papirkinėjimu ir atsakingų asmenų neveiksnumu. Renginį organizuoja pavienis (jokioms organizacijoms nepriklausantis) jaunimas, kuris taria: „Mums, Lietuvos jaunimui, nerūpi skambūs utopiniai pažadai ar spalvoti plakatai, kuriais viliojama rinkiminės kampanijos metu. Mums rūpi konkretūs darbai, nešantys naudą Lietuvai tiek dabar, ilgalaikėje perspektyvoje.”

Leidimą Vilniaus savivaldybė šiai protesto akcijai suteikė, todėl jau dabar socialinio tinklo „Facebook“ grupėje mygtuką dalyvauti paspaudė daugiau nei 3000, o dar tiek pat galbūt dalyvaus.

Kaune jau spalio 23 dieną 12 val., Vienybės aikštėje taip pat rengiama pilietinė akcija „Neparduok balso – neparduok Lietuvos! Balsuok atsakingai!“.

Anksčiau, spalio 17 dieną, 11.45 val., Vilniuje prie Vyriausiosios rinkimų komisijos būstinės neabejingi jaunieji Lietuvos piliečiai niekieno neraginami rinkosi į protesto akciją  ir išreiškė savo protestą prieš neskaidrius rinkimus į Seimą.

Tąkart susirinko gausus būrys žmonių su plakatais, kuriuose šmaikščiai protestavo prieš balsų pirkimą rinkimuose. Netrūko ir žiniasklaidos atstovų, nes tikėjosi išvysti patį VRK pirmininką Zenoną Vaigauską. Taip ir atsitiko, kuomet susirinkusieji susibūrė šalia VRK pastato. Z.Vaigauskui jaunieji aktyvistai įteikė savo pastebėtų pažeidimų protokolus ir išreiškė viltį, kad į tai bus atkreiptas dėmesys, nors sutiko, kad įrodyti yra labai sunku, netgi beviltiška kai kuriais atvejais. Minėjo, jog vežami balsuoti žmonės jiems mojavo rankomis.

Akcijos tikslai:
1. Išreikšti protestą prieš akivaizdų masinį balsų pirkimą, paskatinti teisėsaugą bei VRK imtis atitinkamų veiksmų;
2. Išreikšti paramą nepopulistinėms partijoms bei paskatinti jas ir toliau laikytis išvien;
3. Prieš antrąjį rinkimų turą, atkreipti visuomenės dėmesį į balsavimo už populistines partijas ir jų narius absurdiškumą.

Renginio taisyklės:
1. Mitingo metu laikytis LR įstatymų ir viešosios tvarkos, nešiukšlinti;
2. Mitingo metu nedemonstruoti jokių partijų atributikos (vėliavos, marškinėliai ir pan.);
3. Plakatuose taip pat neminėti jokių partijų pavadinimų ar simbolikos;
4. Nepasiduoti galimoms provokacijoms, nesivelti į konfliktus.

11:35 val. prieš mitingo pradžią mitingo rengėjai atsakys į žurnalistų klausimus.  Renginio metu bus siūloma pasirašyti po deklaracija, kurios kopijos bus įteiktos jos ekscelencijai D. Grybauskaitei, VRK pirmininkui Z. Vaigauskui, Seimo pirmininkei I. Degutienei, Konstitucinio teismo pirmininkui R. K. Urbaičiui.

httpv://youtu.be/w6exk-hD9FU

Jaunimo protestas prie VRK

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė