Panevėžiečiai kviečia į paroda „Nuo švilpynės iki skambančio vamzdžio“ (video) (0)

PKM nuotr.

PKM nuotr.

Spalio viduryje Panevėžio kraštotyros muziejuje buvo atidaryta paroda „Nuo švilpynės iki skambančio vamzdžio“. Paroda veiks iki 2013 m. liepos 31 d.

Šioje parodoje pristatomi unikalūs XIX-XX a. liaudies instrumentai iš muziejaus rinkinių: keturstygės aukštaitiškos kanklės, krekenaviškio Stanislovo Rudžio pagamintos daugiastygės kanklės, gyvūnų kaulais suveržtas būgnas, rankų darbo armonikos ir kt. Instrumentų pavyzdžius, su kuriais parodos lankytojai galės artimiau susipažinti, iš savo kolekcijos skolino Gvidas Vilys. Instrumentus, su kuriais parodos lankytojai galės patys groti, pagamino šiaulietis instrumentų meistras Albertas Martinaitis.

Paroda iliustruota nuotraukomis iš Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Panevėžio kraštotyros muziejaus fotografijos rinkinių. Paroda nori ne tik supažindinti lankytojus su lietuvių liaudies instrumentais, vaizdžiai pristatyti, kaip buvo muzikuojama senajame kaime piemenų ar skerdžių, kokiais instrumentais grota vestuvėse, gegužinėse, vakarėliuose, kaip muzikuota tarpukario mieste, bet ir kviečia lankytojus aktyviai įsijungti į garsų pasaulį ir nors trumpam tapti muzikantu: pūsti lumzdelį ar birbynę, skambinti kanklėmis, mušti būgną ar skrabalus, signalizuoti tabalu ar kleketu. Paklaidžioti muzikos paslapčių labirintais, susipažinti su instrumento sandara, išbandyti ritmo pojūtį kviečiame užsukus į Muzikinę dėžutę.

Nusileidę į instrumentų dirbtuves rūsyje patirsite, kaip gimsta garsas, galėsite paversti muzikos instrumentu paprasčiausius buities daiktus: keptuvę, vamzdį, butelį, šukas ar popieriaus lapą. Patariant parodos vadovui ir patys galėsite pasigaminti paprasčiausią muzikos instrumentą. Kurkite, žaiskite, improvizuokite – toks yra parodos rengėjų tikslas.

Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus parengta paroda „Nuo švilpynės iki skambančio vamzdžio“ (parodos kuratorė – etnomuzikologė Lina Vilienė, dailininkė – architektė Edita Gumauskaitė) kviečia drąsiai žengti į muzikos pasaulį – gal prisilietimas prie skambančio instrumento pažadins ir Jūsų sielos stygų skambėjimą. Parodą lydi edukacinė programa ,,Nuo piemenėlio iki muzikantėlio“.

httpv://youtu.be/IixxAjhXtWA

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė