Kviečia kurti virtuali švietimo biblioteka (1)

Dailininkas V.Kašinskas sukūrė ir bibliotekoje paskelbė videopasakojimų ciklą „Lietuvių tautinė kultūra”

Dailininkas V.Kašinskas sukūrė ir bibliotekoje paskelbė videopasakojimų ciklą „Lietuvių tautinė kultūra”

Ugdymo plėtotės centras (UPC) pradėjo kurti atvirą virtualią vaizdo įrašų biblioteką. Į ją galima dėti filmuotus švietimo renginius, verstus, subtitruotus vaizdo įrašus, sukurtas videopamokas, interviu su žymiais žmonėmis, reportažus švietimo temomis. Bibliotekos pradžia – tai 300 vaizdo įrašų, kuriuos sukūrė bibliotekininkai, dailininkai, filologai, žurnalistai ir kitų profesijų žmonės, ne profesionalūs operatoriai. Skelbti vaizdo įrašus netrukus bus pakviesti mokytojai, mokiniai, bibliotekininkai.

Dailininkas Virginijus Kašinskas sukūrė ir bibliotekoje paskelbė videopasakojimų ciklą „Lietuvių tautinė kultūra”, kuris praturtina etninės kultūros pamokas. Mokyklos bibliotekininkės Lauros Krasauskienės sukurtos videopamokos padeda savarankiškai išmokti dirbti su mokyklų bibliotekų informacine sistema. Vertėjo Andriaus Burnicko išverstas ir subtitruotas animacinis filmukas „Švietimas 2.0“ – greičiausiai išpopuliarėjęs bibliotekos vaizdo įrašas. Žurnalistės Vaidilutės Dovydaitytės autorinė serija „Eiti paskui svajonę“ tapo dovana Lietuvos mokytojams Mokytojų dienos proga.

„Iki šiol visi bibliotekos vaizdo įrašai sukurti projekto „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones” darbuotojų jėgomis, tačiau palaipsniui bibliotekos „auginimas“ bus perduodamas į savanorių – mokinių, mokytojų, bibliotekininkų – rankas, – sako projekto vadovė Daina Karlonaitė. – Šios bibliotekos paskirtis yra ne tik kaupti ir skleisti švietimo informaciją, bet ir pasiūlyti naują veiklos formą mokykloms: filmuoti, režisuoti, versti, subtitruoti, kurti videopamokas ir visu tuo dalytis“.

Griežtų atrankos kriterijų, kokius vaizdo siužetus būtų galima „priimti“ į biblioteką, nebus. Kaip sako projekto vadovė, svarbiausia paraginti mokytojus, bibliotekininkus, kitų profesijų žmones, mokinius išdrįsti kurti ir savo kūryba pasidalyti su kitais.

Iš viso virtualioje edukacinėje bibliotekoje iki 2013 metų numatoma paskelbti 1000 vaizdo įrašų.

Virtuali švietimo biblioteka kuriama įgyvendinant Ugdymo plėtotės centro projektą „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones”. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Virtualios edukacinės bibliotekos adresas yra www.svietimas.eu
Išsamesnė žinių apie projektą rasite ČIA.

V.Kašinsko videosiužetas „Deivės Žemynos diena“ iš ciklo „Protėvių pasaulėjauta ir dabartis“:

httpv://youtu.be/tr0oa6tqKv4

Videosiužete rodoma, kaip lietuvių senųjų protėvių papročiu švenčiamos Žolinės – viena iš seniausių lietuvių tradicinių švenčių. Ta proga užkuriamas didysis Romuvos aukuras, atliekamos padėkos už žemės vaisius apeigos, skamba giesmės ir sutartinės Deivei Žemynai. Apeigas atliko Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ Vaidilė Inija Trinkūnienė. Jaunimo etninės kultūros stovykla „Darnos ramuva”, 2012 rugpjūčio 13-18 d., Dvarciškiai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė