Klaipėdos etnokultūros centre viešės airių folkloro atlikėjas Denis Loklinas (0)

Denis Loklinas  | organiz. nuotr.

Denis Loklinas | organiz. nuotr.

Spalio 23 d., antradienį, 18.00 val. Klaipėdos etnokultūros centras  kviečia į airių folkloro atlikėjo Denio Loklino (Denis Mc Laughlin) koncertą. Šiuo renginiu tęsiamas projektas „Etnoreidas-12“. 

Etnokultūros centro projekto  „Etnoreidas“ renginiais siekiama patraukliomis ir šiuolaikiškomis formomis prabilti apie tradicinę kultūrą bei ja sudominti jaunus klaipėdiečius. Klaipėdos jaunimas jau pamėgo ketvirtadieniais vykstančius tradicinių šokių vakarus „Vožinius“ bei „Jaunimo sueigas“, kuriose vieši įdomūs, saviti Lietuvos bei užsienio šalių tradicinės muzikos puoselėtojai, folklorą subtiliai ir kūrybingai interpretuojančios grupės.

Šį kartą „Etnoreido“ meniu – airiškos muzikos gūsis. Atlikėjas Denis Loklinas klaipėdiečius supažindins su  XIX a. airiško folkloro melodijomis bei atliks autorinius kūrinius, kurie glaudžiai persipynę su tradicine muzika. Dvylikastyge gitara, mandolina, bandža, airišku būgnu bodhran ir kauliukais grojantis Denis  Loklinas yra kilęs iš Šiaurės Airijos, tačiau jau daugiau nei 20 metų gyvena Danijoje.

Atlikėjas aktyviai propaguoja airių kultūrą, ypač – muzikinį paveldą. Virtuoziškas instrumentų valdymas, labai stiprus savitas balsas, žavingas airiškas temperamentas keri klausytojus. Jis dažnai kviečiamas koncertuoti Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, gimtojoje Šiaurės Airijoje, ne kartą lankėsi ir Lietuvoje.

Savo muzikinę karjerą Denis pradėjo kaip bosistas, grodamas įvairiose grupėse – nuo sunkiojo metalo iki kantri muzikos. Vėliau su broliais Džonu (John) ir Imonu (Eamon) įkūrė grupę „Thundering Down“, kuri tapo populiari 9-ojo dešimtmečio pradžioje. Kartu su bičiuliu ir scenos bendražygiu danu Svindu Eriku Larsenu (Svend Eric Larsen) jis yra išleidęs airiškų dainų kompaktinę plokštelę „Shamrock“ („Dobilas“).

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė