Dėl rinkimų rezultatų klastojimo Seimui siūloma kreiptis į Konstitucinį teismą (10)

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Šiandien, spalio 22 d. Tautininkų sajunga, vadovaudamasi Seimo rinkimų įstatymo 86 straipsnio 5 dalimi, apskundė Lietuvos Respublikos Prezidentei ir Seimui Vyriausiosios komisijos sprendimą, kuriuo liko neišnagrinėtas Tautininkų sąjungos spalio 18 dienos skundas dėl šiurkščių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, susijusių su masiniu rinkėjų balsų pirkimu daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir daugelyje vienmandačių apygardų. Tautininkų sąjungos skunde buvo prašoma netvirtinti Seimo rinkimų rezultatų, dėl to, kad nėra galimybės juos nustatyti vieno mandato tikslumu, kaip tai apibrėžta Seimo rinkimų įstatymo 91 straipsnio pirmoje dalyje.

Tą pačią dieną Tautininkų sąjungos pirmininkas seimo narys Gintaras Songaila,  įregistravo Seimo nutarimo projektą (XIP-4935), kuriuo nutariama kreiptis į Konstitucinį teismą prašant išaiškinti ar per 2012 metų Lietuvos Respublikos Seimo narių rinkimus daugiamandatėje apygardoje nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo 5, 5-1, 61, 67, 67-1, 84, 87 straipsnių nuostatos, įtvirtinančios slapto balsavimo principą ir demokratines rinkimų procedūras, kurių laikymasis yra būtinas rinkimų rezultatų pripažinimui legitimiais ir teisėtais; ar tai buvo šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai. Taip pat Konstitucinio teismo klausiama ar per šių metų Lietuvos Respublikos Seimo narių rinkimus vienmandatėse Justiniškių (Nr. 7), Šilutės-Pagėgių (Nr.32), Biržų-Kupiškio (Nr.48), Vilniaus-Trakų (Nr.57), Kaišiadorių-Elektrėnų (Nr. 59), Jurbarko (Nr.62) apygardose nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo 5, 5-1, 61, 67, 67-1, 84, 87 straipsnių nuostatos, įtvirtinančios slapto balsavimo principą ir demokratines rinkimų procedūras, kurių laikymasis yra būtinas rinkimų rezultatų pripažinimui legitimiais ir teisėtais; ar tai buvo šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai.

Jei Konstitucinis teismas nutartų, kad buvo padaryti šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai, Seimas turėtų priimti sprendimą dėl pakartotinų Seimo rinkimų paskelbimo.

Kaip žinia spalio 21 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino pirmo rato Seimo rinkimų rezultatus visose vienmandatėse ir daugiamandatėje apygardoje išskyrus Zarasų-Visagino. Už rinkimų rezultatų patvirtinimą balsavo 9, prieš pasisakė 6 VRK komisijos nariai.

VRK narys Liutauras Ulevičius siūlė rinkimų atidėti daugiamandatės apygardos rezultatų tvirtinimą dviem savaitėm, teigdamas, kad atsižvelgus į užfiksuotus pažeidimus konkrečiose rinkimų apygardose ir pagal juos įvertinus galimus pažeidimų mąstus visose apygardose pažeidimų mąstai yra pakankami, kad daugiamandačių apygardų rezultatus būtų galima pripažinti negaliojančiais, tačiau į jo vertinimus buvo neatsižvelgta.

Spalio 22 d. L.Ulevičius pareiškė, kad po antrojo Seimo rinkimų turo ketina atsistatidinti iš VRK narių, nes nepritaria rinkimų rezultatų patvirtinimui daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

„Mintis mano labai paprasta – kai mes patvirtinome tokius rezultatus, man gėda už tai. Aš palauksiu antrojo turo, pažiūrėsiu, ką galima padaryti iki antro turo pabaigos, ir tada teiksiu atsistatydinimą. Tegul mane delegavę asmenys ir Seimas sprendžia, ar aš vertas to pasitikėjimo, ar ne. Man atrodo, kad jeigu kažkam yra iškilę viešų klausimų, o tokių klausimų aš girdžiu nemažai ir mano paaiškinimai netenkina, tai natūralu kad prasmingiausias veiksmas būtų teikti atsistatydinimo pareiškimą“, – DELFI sakė L.Ulevičius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė