D.Hananas. Europos Komisija aukština sovietinius simbolius (9)

Danielis Hananas

Danielis Hananas

Britų konservatorius ir EP narys, rašytojas ir žurnalistas Danielis Hananas (Daniel Hannan) komentuoja naują Europos Komisijos plakatą, kuriame puikuojasi užrašas „Visi galime dalintis viena žvaigžde. Europa visiems“. Pati žvaigždė sudarytų iš įvairių religijų ir… komunizmo simbolių, o dešinėje viršuje uždėtas Europos Sąjungos logotipas.

Atidžiai pasižiūrėkite į šį reklaminį plakatą. Pastebite ką nors? Greta krikščionybės, judaizmo, džainizmo ir kitų simbolių yra viena iš baisiausių žmonijos sugalvotų emblemų: kūjis ir pjautuvas.

Trims kartoms sovietų revoliucijos ženklas reiškė skurdą, vergiją, kankinimus ir mirtį. Jis puošė naktimis ateidavusių čekistų kepures. Jis pradėdavo ir užbaigdavo propagandinius filmus, kurie slėpdavo badą. Jis reklamuodavo liaudies teismus, kuriuose mirčiai būdavo pasmerkiamos valymų ir parodomųjų procesų aukos. Jis plazdeno virš perauklėjimo lagerių ir gulagų. Šimtams milijonų europiečių tai buvo svetimšalių okupacijos simbolis. Vengrija, Lietuva ir Moldova uždraudė jį naudoti, o daugelis buvusių komunistinių šalių norėtų, kad su juo būtų elgiamasi taip pat kaip su nacių valdžios ženklais.

Tačiau štai jis ant plakato Europos Komisijoje, reklamuoja autoriaus moralinį kurtumą (tikiuosi, jog būtent tai, o ne užsitęsusią nostalgiją). Bolševikų antspaudas aukština ideologiją, kuri, kalbant griežtai statistiškai, turi būti laikoma kraugeriškiausia iš visų kada nors žmonių giminės išrastų. Tai, kad diena po dienos praeinant pro šalį Briuselio koridoriuose jis lieka nepastebėtas, kelia pasibjaurėjimą.

telegraph.co.uk

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė