Londone įvyko meninio filmo „Laiškai Sofijai“ peržiūra (1)

Filmas „Laiškai Sofijai“

Filmas „Laiškai Sofijai“

Londone The screening room kino teatre įvyko pirmoji naujo meninio filmo „Laiškai Sofijai“ („Letters to Sofia“) peržiūra. Filmas sukurtas remiantis žymaus lietuvių kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir jo žmonos lietuvių rašytojos, visuomenės veikėjos, literatūros ir meno kritikės Sofijos Kymantaitės gyvenimo faktais. Scenarijaus autorius ir režisierius Bob Mullan, pagrindinius vaidmenis atlieka Rokas Zubovas ir Marija Korenkaitė. Filmas sukurtas lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis.

Filmo „Laiškai Sofijai“ peržiūroje dalyvavo LR ambasadorius Oskaras Jusys, garbės svečiai, žiniasklaidos atstovai, kino kritikai, lietuvių bendruomenės atstovai ir menininkai.

Bobas Mulanas (Bob Mullan), pristatydamas filmą, pabrėžė, kad šis filmas pasakoja ne tik apie dviejų iškilių asmenybių meilės istoriją, bet ir lietuvių kalbą bei tautinį atbudimą carinėje Lietuvoje. Žiūrovai buvo perspėti, kad „Laiškai Sofijai“ yra vaidybinis filmas ir ne visi filme parodyti įvykiai atitinka tikrovę. Į klausimą, kada įvyks oficiali filmo premjera, režisierius dar negalėjo atsakyti, tai priklausys nuo festivalių ir distributorių susidomėjimo.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė