Socialinės fotografijos galia (0)

Roman Milert, Dreamstime.com nuotr.

Roman Milert, Dreamstime.com nuotr.

Spalio 20 d. 21 val. Vilniuje, kavinėje „Cafe de Paris“ (Didžioji g. 1, Vilnius) bus pristatomi mokymo kursų „Tools of Social Photography For Creative Actions“ dalyvių darbai. Šie mokymo kursai startavo spalio 16 d.

Aštuoniolika dalyvių susirinkę iš įvairių šalių, bandė atsakyti į klausimą, kaip fotografija, gali padėti kovoti su tokiomis problemomis, kaip diskriminacija, ir prisidėti prie tolerantiškumo, savitarpio suprantingumo bei pagarbos ugdymo.

Iki 22 d. Vilniuje vykstančio projekto metu dalyviai kuria įvairius, su socialine fotografija, susijusius projektus, flashmobus, vienkatrtines akcijas, kurių metu vilniečius kviečia fotografuotis ir kaip kitaip prisidėti ar įsitraukti į fotografinį procesą.

Visą savaitę Vilniuje susirinkę jauni žmonės iš D.Britanijos, Italijos, Ispanijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Lietuvos laužė galvas, kaip fotografija gali tapti daugiau nei tik paveikslėliu, bet veikti visuomenę ir padėti spręsti problemas, su kuriomis ji susiduria kasdien.

„Projekto metu diskutuojame, dalinamės šalių patirtimi, fotografuojame, padedame dalyviams įgyti žinių, kaip pasitelkiant socialinę fotografiją galima kalbėtis, kokius projektus įgyvendinti, kaip sudominti visuomenę, ją įtraukti ir kartu spręsti problemas“, – teigė projekto organizatorės Renata Bartusevičiūtė ir Vilma Černiauskaitė.

„Susitinka tiek daug kultūrų, skirtingų požiūrių ir patirčių – gimsta netikėčiausios mintys. Fotografija – tai toks galingas įrankis. Kartais net nesusimąstai, jog iš pasyvaus stebėtoju, gali tapti tuo, kuris gali daug ką pakeisti“, – savo įspūdžiais dalinosi projekto dalyvė ispanė Lara  Mazagotos.

Projektą organizuoja viešoji įstaiga „INCA LT“, kuri priklauso daugiau nei dešimtemtį gyvuojančiam tinklui „INCA“ ( ang. International Network for Culure and Arts). Šiam tinklui priklausančios organizacijos veikia  Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, D.Britanijoje, Šveicarijoje. Šis projektas finansuojamas remiant  Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė