Apdovanoti žodinės istorijos projektų konkurso laureatai (1)

Ugnė Karvelis | vdu.lt nuotr.

Ugnė Karvelis | vdu.lt nuotr.

Spalio 19 dieną, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje apdovanojo pirmojo ambasados organizuojamo kasmetinio žodinės istorijos projektų konkurso laimėtojus.

Konkurso laimėtojais tapo Ateitininkų federacijos parengtas projektas „Ugnė Karvelis“ ir „Atminties namų“ projektas – virtualus Vilkijos žemėlapis. Projektą „Ugnė Karvelis“ įgyvendins 12–21 metų gimnazijos ateitininkai. Mokiniai, bendradarbiaudami su Ugnės Karvelis gimnazijos muziejumi, Ringaudų biblioteka, Tabariškių parapijos bažnyčia ir rinkdami žodinės istorijos pasakojimus susistemins medžiagą apie Ugnės Karvelis asmenybę, išleis kalendorių ir sukurs filmą. Vilkijos gimnazistai rinks atsiminimus apie Vilkijos kaimą ir juose gyvenusius žmones, susisteminti duomenys bus dedami į virtualų Vilkijos žemėlapį. Vilkijos kaime iki pat Antrojo pasaulinio karo beveik 90 procentų gyventojų buvo žydai, todėl šis žemėlapis leis geriau pažinti senąją Vilkiją.

Antrąja vieta pasidalino tarpdisciplininis projektas „Trasmisija“ apie LGBT žmonių istoriją Lietuvoje ir Marijampolės savivaldybės Igliaukos Anzelmo Matučio vidurinės mokyklos projektas „Fermų žvaigždės“, kuriuo siekiama prisiminti kolūkio darbininkių gyvenimą.

Konkursas vyko rugsėjo 5-17 dienomis. Nugalėtojus išrinko JAV istoriko ir žodinės istorijos eksperto, buvusio Nacionalinio JAV muziejaus Smithsonian instituto vadovo dr. Brento Glaso (Brent Glass) vadovaujama JAV ambasados komisija. Iš viso konkursui buvo pateikta net 13 paraiškų iš Marijampolės, Šalčininkų, Šėtos, Kėdainių, Vilkijos, Šiaulių, Panevėžio.

Skelbdamas savo sprendimą, dr. Brentas Glasas savo išvadose pažymėjo, kad konkursui pateikti projektai dar kartą pabrėžia žodinės istorijos reikšmę ir būtinybę užpildyti visuomenės atminties spragas. Pasak dr. B. Glaso, šių projektų įgyvendinimas įtrauks ne tik motyvuotą jaunimą, bet ir apjungs bendruomenės ir vietines institucijas.

Konkurso nugalėtojai apdovanoti diplomais, planšetiniais kompiuteriais iPad arba, atsižvelgiant į poreikius, piniginėmis premijomis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė