Tautininkų sąjunga reikalauja skelbti rinkimų rezultatus negaliojančiais (37)

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Spalio 19 d. Tautininkų sąjunga įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) skundą, kuriame, atsižvelgiant į masinius rinkėjų balsų pirkimus spalio 14 d., prašoma panaikinti Seimo rinkimų daugiamandatėje bei visose vienmandatėse rinkimų apygardose galiojimą ir įstatymų nustatyta tvarka skelbti pakartotinius Seimo rinkimus.

Tautininkų sąjungos pateiktame skunde apgailestaujama dėl teisėsaugos institucijų vangumo, užkertant kelią masiniam balsų pirkimui bei tiriant šiuos atvejus. Primenama, kad Seimo rinkimų įstatymo 5′ ir 91 straipsniai nustato, jog balsų pirkimas yra šiurkštus pažeidimas, dėl kurio neginčijamai nustatyti rinkimų rezultatai gali neleisti nustatyti esminių rinkimų rezultatų ir patys rinkimų rezultatai gali būti pripažinti negaliojančiais.

Kadangi daugiamandatėje rinkimų apygardoje vieno mandato kvota buvo 15988 rinkėjai, tai dėl masinio rinkėjų balsų pirkimo (Tautininkų sąjungos ir kitų partijų stebėtojų padaryti įrašai byloja, kad perkama buvo būriais, o neretai vežama ir autobusiukais, tad vidutinis nupirktų balsų skaičius pažeidimų vietose tikrai siektų keliasdešimt rinkėjų) skundo pateikėjai pagrįstai abejoja, ar kandidatų sąrašui tenkančių mandatų  skaičius galėjo būti nustatytas ne daugiau kaip vieno mandato tikslumu, kaip tą nustato Seimo rinkimų įstatymo 91 straipsnio 1 dalies 2 punktas. Vien už Darbo partiją paduotų ir galimai nupirktų balsų kiekis, kiek tai susiję su 4 kandidatais ir dviem apygardomis, sudaro ženkliai daugiau nei vieno mandato kvota šiuose rinkimuose.

„Vieno mandato daugiamandatėje apygardoje netekimą vienam sąrašui, o kitam sąrašui – įgijimą, šiuo rinkimuose lėmė vos daugiau kaip 2000 rinkėjų balsų. Be to, daugumoje vienmandačių rinkimų apygardų tarp kandidatų, patekusių į antrą rinkimų turą ir tarp nepatekusių į jį yra nedidelis skirtumas“, – sakė Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila.

Savo prašymą Tautininkų sąjunga motyvavo tuo, kad šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai gali turėti esminės įtakos rinkėjų valios iškreipimui, politinės valdžios formavimui bei valstybės ir tautos ateičiai.

Vakar, spalio 18 d. skelbti rinkimų rezultatus negaliojančiais ir surengti pakartotinius rinkimus jau pareikalavo partija „Drąsos kelias“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė