Trakų istorijos muziejuje vyks renginys, skirtas Stanislovo Mikulionio atminimui (0)

Stanislovas Mikulionis

Stanislovas Mikulionis

Spalio 22 d., pirmadienį, 10 val. Trakų istorijos muziejuje (Kęstučio g. 4, Pusiasalio pilies teritorijoje)  vyks renginys, skirtas architektui, Trakų miesto ir pilių tyrinėtojui, kultūros paveldo vertintojui ir žinovui Stanislovui Mikulioniui atminti. Renginio metu bus pristatytas Trakų istorijos muziejaus leidinys „Stasį Mikulionį prisimenant“.

„Prieš du dešimtmečius, 1992 m. spalio 11 d. šis garbus ir iškilus žmogus išėjo Anapilin, palikęs daug nebaigtų darbų, – sako Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Povilūnas. – Trakų istorijos muziejaus darbuotojai, pagerbdami S. Mikulionio atminimą, Salos pilyje pradėjo rengti parodas, nekilnojamų vertybių restauravimo bei konservavimo problemoms aptarti skirtas konferencijas. Jose  gvildentos ne tik ne tik minėtos problemos, bet aptarti ir pilių pritaikymo turizmo reikmėms uždaviniai, mažų senamiesčių atkūrimo klausimai, kapinių, kaip Lietuvos kultūros paveldo objekto, tyrimų ir išsaugojimo problemos, nagrinėti Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos dvarų ir pilių tyrimų, apskaitos ir apsaugos klausimai. Konferencijų medžiagos buvo publikuojamos“.

Spalio 22 dienos renginys skirtas daugiau pačiam S. Mikulioniui. Kaip ir leidinys, kurį sudaro bendraminčių, kolegų, klasės ir studijų draugų, artimųjų šilti prisiminimai. Leidinys papildytas ir mažiau plačiajai visuomenei žinomais S. Mikulionio rašytais straipsniais apie Trakų istorijos muziejui priklausančius, nūnai gyvenimui prikeltus istorijos, kultūros bei architektūros paveldo objektus. Tai 1986 m. spaudai parengtas straipsnis ,,Trakų dominikonų vienuolynas ir bažnyčia“ ir ,,Medininkų pilies apsauga ir konservavimas“, publikuotas 1993 metais Čikagoje, žurnale „Technikos žodis“. Leidinio tiražas –  300 vnt.

Stanislovas Mikulionis gimė 1935 m. Rokiškio raj. 1959 m. baigė studijas Kauno politechnikos institute, įgijo inžinieriaus architekto išsilavinimą. 1959-1969 m. S. Mikulionis dirbo Vilniaus mokslinėse restauracinėse gamybinėse dirbtuvėse architektu. 1974-1978 m. jis buvo Paminklų konservavimo instituto vyriausiasis projektų architektas, nuo 1978 m. iki gyvenimo pabaigos – šio instituto visuomeninių pastatų skyriaus vyriausiasis architektas.1976 m. apsigynė disertaciją „Trakų gynybinės architektūros paminklų komplekso tyrimai ir jo apsaugos klausimai“, buvo humanitarinių mokslų daktaras.1955-1987 m. jis buvo vienas iš Trakų pilies atkūrimo idėjos ir projekto autorių, sudarė Trakų salos pilies (1968 m.) ir priešpilio (1978 m.), pusiasalio pilies (1977 m.), Senųjų Trakų piliavietės pastatų (1979 m.) restauravimo ir konservavimo projektus, Trakų senamiesčio regeneracijos projektinius pasiūlymus (1969 m.). S. Mikulionis parašė ir išleido knygas „Trakų salos pilis“ (1969, 1987 m.), „Trakų pilis“ (lietuvių ir rusų kalbomis, 1978 m.), „Trakų miestas ir pilys“ (su Algimantu Miškiniu ir Algirdu Baliuliu, 1991 m.). Jis buvo laikraščio „Voruta“ redakcinės kolegijos narys ir daugelio straipsnių autorius. S. Mikulioniui buvo skirta Lietuvos respublikinė premija (1978 m.) už  Trakų salos pilies restauravimą. Jam buvo suteiktas Trakų Garbės piliečio vardas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė