Seimo pirmininkė I.Degutienė sukritikavo VRK pirmininko Z.Vaigausko elgesį (0)

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt nuotr.

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt nuotr.

Spalio 16 d. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininką Zenoną Vaigauską. Susitikime buvo kalbama apie vykstančių Seimo rinkimų organizavimą, kylančias problemas ir galimus pažeidimus balsuojant.

I.Degutienė pareiškė, jog tenka tik apgailestauti, kad ilgametis VRK pirmininkas apie problemas prabilo tik vykstant rinkimams, tačiau jų neįžvelgė tuomet, kai jas buvo galima realiai spręsti tai yra dar prieš rinkimus.

„Šiandien girdime, kad įstatymai yra suteikę daug įgaliojimų Vyriausiajai rinkimų komisijai spręsti dėl galimų pažeidimų per rinkimus ir vykdant rinkimų kampaniją. Tačiau matome, kad komisija techniškai nesugeba vykdyti jai pavestų užduočių ir daugelį funkcijų deleguoja apygardų ar apylinkių komisijoms. Šiandien galime tik apgailestauti, kad ilgametis VRK pirmininkas šias problemas įvardija tik jau vykstant rinkimams, kai realiai jų spręsti jau nebeįmanoma. Tačiau jas buvo galima išspręsti dar prieš rinkimus“, – Z.Vaigausko elgesį kritikavo I.Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad reikėtų svarstyti galimybes ateityje VRK pavesti tik rinkimų organizavimo klausimus, o galimus pažeidimus tirti patikėti atsakingoms teisėsaugos institucijoms, policijai, Generalinei prokuratūrai ar Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai pagal kompetenciją.

VRK pirmininkas informavo Seimo Pirmininkę, kad nemaža dalis nesklandumų dėl eilių balsuojant ar klaidų skaičiuojant rezultatus kilo ir todėl, kad šiais metais rinkimų komisijose dirba nemažai naujų žmonių, kurie neturi pakankamos darbo rinkimų metu patirties.

I.Degutienės nuomone, dėl per rinkimus kilusių nesklandumų dalį atsakomybės turėtų prisiimti ir politinės partijos, kurios deleguoja apygardų ir apylinkių komisijų narius.

VRK vangumą ir neveiklumą aiškinantis gausius ir šiurkščius Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus kritikavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjas idaus politikos klausimais Mindaugas Lingė. Spalio 16 d. duodamas interviu „Žinių radijui“ jis sakė, kad VRK kartu su teisėsaugos institucijomis turėtų kuo greičiau išsiaiškinti galimus rinkimų pažeidimus ir pabrėžė, kad negalima nereaguoti į pasirodžiusią informaciją apie galimus rinkėjų papirkimus.

„Vyriausioji rinkimų komisija kartu su kontroliuojančiomis institucijomis, ikiteisminio tyrimo institucijomis, turėtų parodyti iniciatyvą kuo greičiau ir principingiau išsiaiškinti, kad apskritai  “ant rinkimų rezultatų nekristų joks šešėlis, ir į visus klausimus visuomenei būtų atsakyta“, – „Žinių radijui“ sakė jis.

Naujausiais duomenimis, policija yra gavusi 261 pranešimą apie galimus rinkimų pažeidimus. Jau yra pradėti 13 ikiteisminių tyrimų. Daugiausiai nusiskundimų sulaukta dėl Darbo partijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė