Prie VRK jaunimo piketas. Z.Vaigauskas gailisi, kad sutiko pirmininkauti (nuotraukos, video) (55)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, spalio 17 dieną, 11.45 val., Vilniuje prie Vyriausiosios rinkimų komisijos būstinės (Gynėjų g. 8) neabejingi jaunieji Lietuvos piliečiai rinktosi į protesto akciją  ir išreiškė savo protestą prieš neskaidrius rinkimus į Seimą.

Susirinko gausus būrys žmonių su plakatais, kuriuose šmaikščiai protestavo prieš balsų pirkimą rinkimuose. Netrūko ir žiniasklaidos atstovų, nes tikėjosi išvysti patį VRK pirmininką Zenoną Vaigauską. Taip ir atsitiko, kuomet susirinkusieji susibūrė šalia VRK pastato. Z.Vaigauskui jaunieji aktyvistai įteikė savo pastebėtų pažeidimų protokolus ir išreiškė viltį, kad į tai bus atkreiptas dėmesys, nors sutiko, kad įrodyti yra labai sunku, netgi beviltiška kai kuriais atvejais. Minėjo, jog vežami balsuoti žmonės jiems mojavo rankomis.

Iš karto po to žurnalistai Z.Vaigauską apipylė klausimai apie rinkimų pažeidimus. Klausė ko imsis VRK, kad antrasis turas būtų skaidresnis, taip pat teiravosi ar bus anuliuoti rinkimų rezultatai kai kuriose apygardose. VRK pirmininkas sukritikavo „Ekspertai.eu“ straipsnį dėl nepateiktų duomenų ir užsienio, kuomet VRK tinklapyje buvo matomi nuliai ties atėjusių į ambasadas balsuoti žmonių skaičiumi, o paštu pateikti duomenys jau buvo. Z.Vaigauskui nesuprantamas minėto tinklapio nekantrumas, kai duomenys iš užsienio dar nebuvo žinomi ir jis tai pavadino neprofesionalumu.

Galiausiai Z.Vaigauskas išreiškė apgailestavimą, kad sutiko likti VRK vadovo poste.

Vilniaus savivaldybė išdavė leidimą kitam piketui spalio 25 dieną, 11:45 val., Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo. Leista susirinkti iki 500 žmonių.

httpv://youtu.be/w6exk-hD9FU

httpv://youtu.be/xBALL-BjR10

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė