Lietuvos kariai iš Goro provincijos bus išvesti iki 2013 metų pabaigos (0)

Goro provincija | www.kam.lt nuotr.

Goro provincija | www.kam.lt nuotr.

Spalio 16d. pasitarime Vyriausybė iš esmės sutarė, kad Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė perduotų atsakomybę už saugumą Afganistano valdžios institucijoms ir nacionalinio saugumo pajėgoms ir iki 2013 metų pabaigos baigtų savo veiklą.

Pagal pateiktą siūlymą 2013 metais Goro provincijoje saugumo užtikrinimo ir mokomoji veikla virs patariamąja, veiklos pobūdis iš tiesioginio dalyvavimo saugumo operacijose ir reguliaraus nacionalinių pajėgų apmokymo keisis į konsultacijas, suteikiamas iškilus poreikiui. Taip pat iki 2013 m. pabaigos iš Goro provincijos bus išvesti Lietuvos kariai.

Nors Lietuva planuoja išvesti Lietuvos karius iš Goro provincijos, tačiau, jei Seimas suteiks mandatą dalyvauti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) operacijoje Afganistane, veiklą Afganistano pietuose tęs Specialiųjų operacijų pajėgų vienetas, Kandahare Afganistano sraigtasparnių pilotus rengs Oro pajėgų mokymo grupė, ISAF štabuose Kabule ir Herate tarnaus mažesnis skaičius Lietuvos karininkų. Iki 2014 m. pabaigos Kabule bus išlaikyta Lietuvos specialiosios misijos apsaugos grupė, taip pat veiklą tęs mažesnės sudėties Lietuvos karių logistinį aprūpinimą užtikrinantis Nacionalinis paramos elementas Kabule ir Kandahare.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigė, jog išvesti karius iš Afganistano siūloma dabar todėl, kad Gore sėkmingai vyksta atsakomybės perdavimo procesas, stebimas teigiamas progresas tiek saugumo, tiek ir vystymo srityse. „Šį lapkritį baigsime Goro provincijos policijos apmokymą. Be to, neseniai afganistaniečiai padidino savo karines pajėgas Goro provincijoje – papildomai dislokuoti 400 Afganistano nacionalinės armijos karių – visas batalionas karių. Jau dabar Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos prisiima vis didesnę atsakomybę už saugumą provincijoje“, – sakė R. Juknevičienė.

Šių metų gegužę Čikagoje vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo priimta deklaracija, kurioje Aljansas įvertino, kad atsakomybės perdavimo procesas Afganistane vyksta sėkmingai ir Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos greitu metu bus pasiruošusios perimti atsakomybę už savo saugumą visoje Goro provincijos teritorijoje.

Lietuvos kariuomenė Afganistane dalyvauja nuo 2002 m. 2005 m. Lietuva prisiėmė įsipareigojimą vadovauti Provincijos atkūrimo grupei Afganistano Goro provincijoje, kurios veikloje kartu dalyvauja Lietuvos kariuomenės daliniai ir Užsienio reikalų ministerijos įsteigtos Specialiosios misijos Afganistanui civiliai ekspertai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

Šiuo metu Afganistane dislokuota apie 260 Lietuvos karių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė