Išrinktas daktarės M.Lukšienės premijos laureatas (0)

R.Česnavičienės nuotr. (smm.lt)

R.Česnavičienės nuotr. (smm.lt)

Spalio 16 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje išrinktas daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatas. Šių metų laureate tapo Rūta Pivoriūnaitė, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje mokanti anglų kalbos. Diplomą laureatei įteikė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Šiuo apdovanojimu siekiama įprasminti švietimo reformos pradininkės Meilės Lukšienės atminimą, skatinti jaunus pedagogus aktyviai įsitraukti į švietimo darbus.

Ketvirtus metus mokytojaujanti R. Pivoriūnaitė pasirinko šią specialybę, nes mokykla visada ją traukė. Ji įsitikinusi, kad profesinės mokyklos įvaizdis gali būti ir yra pozityvus, o jos mokomas dalykas – anglų kalba – labai dėkingas ir motyvuojantis mokinius dėstant profesinėje mokykloje.

R. Pivoriūnaitė Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje pradėjo dirbti nuo 2009 m. Iš karto labai aktyviai įsitraukė į mokyklos gyvenimą, dalyvauja ir rengia įvairius renginius, priklauso mokyklos vaiko gerovės komisijai. Jauna mokytoja jau veda atviras ir integruotas pamokas. Šiuo metu R. Pivoriūnaitė kartu su profesijos mokytoju rengia integruotų profesinio mokymo-anglų kalbos pamokų ciklą.

Jau antraisiais darbo metais ji buvo paskirta klasės auklėtoja. Nors tai iššūkis jaunam mokytojui, ji tapo puikia klasės vadove. Mokytoja sugebėjo ir tėvus sudominti mokyklos gyvenimu, įtraukti juos į bendrą veiklą.

R. Pivoriūnaitė aktyviai dalyvauja mokyklos vykdomuose ES projektuose. Šiemet pavasarį Slovakijoje įvykusiame tarptautiniame automechanikų konkurse jos mokiniai užėmė antrąją ir trečiąją vietas, papildomų balų pridėjo geras jų anglų kalbos mokėjimas. Mokytoja rengia mokinių ir mokytojų, išvykstančių stažuotis į kitas šalis, kalbinio parengimo programą ir teminius planus.

Mokydama kitus R.Pivoriūnaitė toliau gilinasi į mokslus – Mykolo Romerio universitete studijuoja pagal švietimo įstaigų administravimo magistro programą.

Šiemet premijai gauti buvo pateiktos mokytojų kandidatūros iš Raseinių rajono, Marijampolės, Šiaulių, Alytaus, Vilniaus, taip pat to paties rajono bendrojo lavinimo mokyklų, ikimokyklinio ugdymo įstaigos, dviejų profesinio mokymo įstaigų.

Švietimo ir mokslo ministerija dr. Meilės Lukšienės premiją įsteigė 2010 m. Pirmuoju laureatu tapo Kauno šv. Mato vidurinės mokyklos matematikos ir informatikos mokytojas Vygantas Kornejevas. Pernai premija apdovanotas Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojas Ramūnas Skaudžius.

Į premiją kasmet gali pretenduoti jauni mokytojai iki 35 metų. Premijos dydis – 15 600 Lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė