Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ praneša apie balsų pirkimą ir kitus šiurkščius rinkimų įstatymo pažeidimus (video) (8)

Pagėgių savivaldybėje prie savivaldybės spausdintuvo buvo pastebėti šūsnis pavyzdiniu rinkimu biuletenių, už ką reiktų balsuoti

Pagėgių savivaldybėje prie savivaldybės spausdintuvo buvo pastebėti šūsnis pavyzdiniu rinkimu biuletenių, už ką reiktų balsuoti

Spalio 14 d. rinkimų į Seimą dieną kaip ir išankstinių balsavimų dienomis Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ stebėtojai uoliai seka ir fiksuoja balsų pirkimo atvejus ir kitus šiurkščius Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus.

Gauti šie pranešimai apie pastebėtus pažeidimus:

17.52 val.

  • Pastebėtas vienas iš sistemingų pažeidimų – neantspauduotų biuletenių dalinimas rinkėjams, kurie vėliau bus pripažinti negaliojančiais.Šis reiškinys pastebėtas keliose Vilniaus apygardose. Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ išplatintame pranešime apie tai rašoma:„2012 m. spalio 14 d. 11.45 val. atvykus į 2 Senamiesčio apygarda Nr. 51 Dailės apylinkę, tikrinant ar visi biuleteniai suantspauduoti, buvo rasta, kad ant stalo prie kurio sėdi komisijos narys Valerijus Voiniuš, buvo suantspauduoti tik pirmi susegtų biuletenių lapai, visi kiti likę ne. Pas visus kitus narius visi lapai buvo tvarkingai antspauduoti. Norint užfiksuoti šį faktą bei tai kaip komisijos pirmininkė Katažyna Evelina Dzeržinska-Loch puola štampuoti šiuos biuletenius buvo mano fotografuojama. Komisijos narys puolė savo kūnu uždenginėti stalą, ant kurio buvo sudėti šie biuleteniai bei buvau užsipultas pirmininkės Katažynos Evelinos Dzeržinska-Loch, kad rinkimų apylinkėje negalima fotografuoti, bei kad tai draudžiama rinkimų įstatymų bei remiantis apygardos komisijos narių nurodymu. Buvo aiškinama, kad aš kaip stebėtojas galimai trukdau darbą ir turiu pasišalinti iš patalpos. Norint išsiaiškinti komisijos nario uždenginėjusio stalą asmenybę, nurimus konfliktui, buvo prieita prie nario siekiant įskaityti kortelę su jo pavarde. Išgirdau, kad jis skųs mano veiksmus fotografuojant jo asmenį bei kitaip viešinant jo tapatybę. Atvykus fotografui bei televizijos operatoriui filmuoti apylinkę, buvo nusiraminta ir trikdžių nebuvo.Konstatuoju, kad apylinkėje buvimo metu 11.50-14.00 ne kartą atvykus rinkėjui iš kitos apylinkės, bet 2 esančios apygardoje, nebuvo leidžiama balsuoti įtraukiant į papildomą sąrašą, o klaidingai siunčiama į savo apylinkę (Užupis kažkodėl nelogiškai yra suskaidytas į tris apylinkes), nors balsavimo biuletenį galima išduoti ir vietoje. Tačiau atvykus tikriausiai lenkų tautybės asmenims, su kuriais buvo bendraujama ne valstybine kalba, buvo stengiamasi tai suorganizuoti.Prašau imtis neatidėliotinų veiksmų galimiems pažeidimams užkardyti ir šiuos faktus apsvarstyti apygardos rinkimų komisijoje. Taip noriu sužinoti, kuris apygardos komisijos narys davė nurodymą, draudžiantį filmuoti bei fotografuoti. Ar tai buvo pirmininkės aiškus savivaliavimas?“ Pasirašo Gintaras Songaila, Tautininkų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos pirmininkas.

16.37 val.

  • Jaunieji konservatoriai fotografuoja ir viešai skelbia savo balsavimo biuletenius. Tai gali būti susiję su balsavimo slaptumu ir gali būti suvokiama kaip atsiskaitymo balsų pirkėjams būdas. Žiūrėkite Feisbuke Konstantinas Rečkovas – Druskininkų jaunųjų konservatorių lyderis,  Andrius Vyšniauskas – buvęs jaunųjų konservatorių lyderis, konservatorių rėmėjas Mindaugas Dulinskas. Tokie veiksmai pažeidžia Seimo rinkimų įstatymo 5 str. dėl Slapto balsavimo.  „Jeigu konservatorių lyderiai publikuoja tokius dalykus, tai kas galėtų paneigti, kad nusifotografuoti „teisingo balsavimo įrodymus“ liepta visiems?“ – klausia šį pažeidimą pastebėjęs tautininkas kandidatas į Seimo narius Tomas Baranauskas.

14.38 val.

  • Kandidato į Seimo narius Pinskaus rinkiminio štabo autobusiukas, apklijuotas intensyvia jo reklama, nr 888  tebestovi (14 val.) kaip buvo pastatytas prieš mėnesį prie Lazdynų IKI prekybos centro, Architektų ir Erfurto g. sankryžoje. Susidaro įspūdism, kad Darbo partijai ne tik prokuratūra, bet ir VRK sistemingai daro visokeriopas išimtis.

13.05 val.

  • Nufilmuotas balsų pirkimo faktas Vilniuje Įsruties apylinkėje Nr. 311, Pilaitėje. Du asmenys būriais papirkinėjo girtus asmenis Darbo partijos naudai. Iškviesta policija:

httpv://youtu.be/N8jcEo8ECNM

  • Pasitvirtino faktai, kad daug kur rinkėjams nebuvo išplatinta VRK informacija apie kandidatus, jų programas ir partijų sąrašus.
  • Jurbarke daug kur buvo įteikti rinkėjo pažymėjimai ateitį į rinkimus spalio 28d., o kvietimas ateiti spalio 14d. nebuvo įteiktas.

12.12 val.

  • Gautas pranešama, kad Baltupių apylinkėje Nr. 203, Vilniuje – mėlynas džipas galimai vežė „bambalinius“ rinkėjus. Buvo iškviesta policija.
  • Karmėlavos apylinkėje Nr. 16, Kauno rajone – užfiksuotas asocialaus rinkėjo pirkimo faktas.
  • Muitininkų apylinkėje Nr. 24, Vilniuje – iki 10.50 į balsadėžę buvo metami neantspauduoti biuleteniai, tokių galimai įmesta keli šimtai.
  • Po Vilniaus miestą rinkimų dieną ir toliau važinėjo autobusiukas su LSDP sąrašo numerio  reklama (konkrečiai tai pastebėta Naujininkuose).

„Už Lietuvą Lietuvoje“ stebėtojų pastebėti pažeidimai išankstinio balsavimo metu

Jau išankstinio balsavimo rinkimuose į Seimą metu Tautininkų sąjungos stebėtojai užfiksavo nemažai šiurkščių Rinkimų įstatymo pažeidimų ir dėl to įteikė protesto raštus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Dėl kai kurių iš nustatytų pažeidimų buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Visagino-Zarasų apygardoje Nr. 52  įžūlus „bambalinis“ balsavimas vyko net tris dienas. „Mūsų duomenimis, jokie apygardos komisijos kreipimaisi į policiją, VRK nepadėjo ir nepadeda iki šiol. Fiksuoti pažeidimai, išnagrinėti skundai. Tačiau VRK ir kitų atsakingų institucijų abejingumas stebina“, – sakė atsakingas Tautininkų sąjungos sekretorius Sakalas Gorodeckis.

„Šių įvykių herojus – Darbo partijos iškeltas kandidatas į Seimo narius tūlas Podolskis savo stilių demonstruoja jau beveik visą mėnesį, kai dalino dovanėles rinkėjams. Net žurnalistų fiksuoti faktai nepadėjo – VRK praeitą penktadienį atmetė apygardos komisijos išvadą apie pažeidimus, net nenurodydama ką apygardos komisija padarė negerai.

Iš Zarasų-Visagino apygardos gyventojų mus pasiekia anoniminiai pranešimai, kad tokiu pat stiliumi didesnėse apygardos gyvenvietėse planuojama „balsuoti“ ir toliau, numatomos šio proceso vietos ir pan. Įdomu, ar kas nors sustabdys šį procesą, ar tyčiojimasis iš valstybės tęsis toliau“ – spalio 12 d. piktinosi S.Gorodeckis.

Pranešama, kad Tautininkų sąjungos stebėtojai taip pat nustatė balsų pirkimo atvejus Jurbarko, Vilniaus-Trakų, Tauragės, Zarasų-Ignalinos ir daugelyje kitų apygardų.

Balsų pirkimo iš asocialių asmenų atvejai ir jų vežimo iki pat balsavimo vietos Jurbarke buvo net nufilmuoti. Dėl šių pažeidimų buvo parašyti pareiškimai ir kartu su liudininkų parodymais įteikti policijai, prokuratūrai bei VRK.

Kai kuriuos pažeidimus išankstinio balsavimo metu įrodantys vaizdo įrašai:

B.Paužos rinkimų kampaniją. Liudininkas: „Vakar biški išgėriau…” – žadėjo duot po 10 litų padla (balsų pirkėjas iš socialdemokratų kandidato Jurbarke B.Paužos gauna 50 lt. už žmogų) ir tų pačių neatidavė  – „gobšumas frajerį pražudė”:

httpv://youtu.be/D00eu7aKvxg

Gobšus balsų pirkėjas 2012.10.11  09.20 val.  Rytas. Jurbarko rajono Greičių km.:

httpv://youtu.be/3c3IS8yKWIE

Šios nuotraukos buvo darytos Pagėgių savivaldybėje. Atsitiktinai užėjus prie savivaldybės spausdintuvo buvo pastebėti šūsnis pavyzdiniu rinkimu biuletenių, už ką reiktų balsuoti. Įtariama, kad šie biuleteniai yra naudojami papirkinėjant rinkėjus, kurie nesusigaudo kaip užbraukti originalų. Nuotraukos išsiųstos VRK:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė