Bardai paskelbė dainuojamosios poezijos festivalio „Tai–aš“ pradžią (0)

Savaitgalį bardai vagonu vyko Dzūkijos link, pranešdami žinią apie jau pirmadienį prasidėsiantį jubiliejinį Tarptautinį dainuojamosios poezijos festivalį „Tai–aš“.

Vilnius – Rūdiškės – Valkininkai – Varėna – Marcinkonys – Vilnius – tokiu maršrutu dvi dienas keliavo 14 dainuojamosios poezijos festivalio dalyvių iš Lietuvos, Airijos ir Brazilijos. Kiekvienoje geležinkelio stotyje surengtas koncertas pritraukė tiek specialiai atėjusių, tiek traukinių laukiančių žiūrovų, o vagonuose skambanti muzika linksmino važiuojančius keleivius.

Pasak festivalio vadovo Juozo Žitkausko, tokia akcija sumanyta tam, kad būtų aplankyti mažesni Lietuvos miesteliai ir muzika bei žinia apie festivalį aplankytų vietas, į kurias bardai retai užsuka. Šis, jau šeštus metus keliaujantis vagonas – išskirtinis. „Jis didžiausias pagal dalyvių skaičių, turėjome galimybę surengti net 6 pasirodymus, be to, šis vagonas nešė svarbią naujieną – artėja jubiliejinis – dešimtasis festivalis,“ – sakė Juozas Žitkauskas.

Jau ne pirmus metus bardų vagonu keliaujantys muzikantai pripažįsta – tokia patirtis įsimintina. „Gera tokiu būdu skleisti muziką. Dauguma žmonių, kuriuos mes sutinkame geležinkelio stotyse ir vagonuose, ko gero, retai lankosi koncertuose, jauti, kad skaidrini jų gyvenimą“, – sakė Sauliaus Mykolaičio premijos laureatas Gytis Ambrazevičius.

Aktorius Mindaugas Ancevičius taip pat sutiko, kad koncertai tokiose neįprastose vietose labiausiai žavi dėl galimybės matyti laimingus ir kartu dainuojančius žmones mažuose miesteliuose. „Dainuojamosios poezijos festivalis, susitikimai su dalyviais ir klausytojais man visuomet suteikia galimybę augti, tobulėti – tai tikrai daug reiškia“, – sakė M.Ancevičius.

„Jaučiamės kaip žuvys vandenyje, koncertuodami vagonuose ir stotyse. Mes įpratę rengti pasirodymus gatvėse“, – įspūdžiais dalijos grupės „Timohi“ nariai Romanas ir Dmitrijus.

Festivalyje koncertuosiantis svečias iš Brazilijos Vicente Freire sakė, kad įspūdžiai iš kelionės vagonu kur kas geresni, nei jis tikėjosi: „Tai buvo nuostabu, pranoko visus mano lūkesčius, nė neabejoju, kad toks pats nepakartojamas bus ir festivalis.“

Bardų vagonais kartu važiavę keleiviai sutiko – gyva muzika mėgautis stotyse bei vagonuose – neįprasta patirtis. „Gera keliauti su tokiomis dainomis, džiaugiuosi, kad įlipau būtent į šį vagoną, kelionė prabėgo kaip viena minutė“, – sakė į Varėną važiavusi Inga.

„Retai išgirsi tokią muziką ir dainas geležinkelio stotyje – tiesiog nuodėmė neateiti pasiklausyti“, – įspūdžiais dalijosi į Valkininkų geležinkelio stotį atėjusi Jurgita.

Festivalio vadovas J.Žitkauskas sako, kad dešimtasis festivalis bus išskirtinis: „Kaip ir savo jubiliejui žmonės ruošiasi ypatingai, taip ir mes ruošiamės dešimtajam festivaliui. Vienas iš neįprastų koncertų, pavyzdžiui – V.Kernagiui atminti „Dainos“ teatras atgimsta“ arba retrospektyvus koncertas – „Įsimintiniausios festivalio akimirkos.“

Tarptautinis dainuojamosios poezijos „Tai–aš“ vyks spalio 15 – 21 dienomis. Koncertai bus surengti Vilniuje, Širvintose, Šalčininkuose, Kėdainiuose ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Šalyje svečiuosis muzikantai iš Airijos, Danijos, Farerų salų, JAV, Ispanijos ir kitų pasaulio šalių. Oficialus atidarymas – spalio 15 d. 11 val., kuomet Vilniaus Mokytojų namuose bus iškelta festivalio vėliava.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė