Europos Sąjungai paskirta Nobelio taikos premija (3)

Šiemetė Nobelio taikos premija skirta Europos Sąjungai. Tai vakar, spalio 12 dieną, paskelbė Nobelio komitetas.

ES ir jos pirmtakai jau šešis dešimtmečius prisideda prie taikos ir susitaikymo procesų bei demokratijos ir žmogaus teisių užtikrinimo, sakoma komiteto pareiškime.

Nobelio taikos premija tradiciškai įteikiama gruodžio 10-ąją. Ji laikoma svarbiausiu tarptautiniu apdovanojimu už taikesnio pasaulio siekį.

Prieš tai paskutinė organizacija, gavusi garbingą Nobelio taikos premiją, buvo „Medecins Sans Frontieres“ (Gydytojai be sienų). Šiai organizacijai premija skirta 1999 metais.

Skelbdamas apdovanojimą, Nobelio komiteto pirmininkas Torbjoernas Jaglandas pripažino šiuo metu ES slegiančias finansines problemas ir socialinių neramumų faktą, tačiau sakė, jog komitetas norėjęs susikoncentruoti ties jau daugiau nei šešiasdešimt metų gyvuojančios organizacijos darbus siekiant taikos ir susitaikymo, ugdant demokratiją ir saugant žmogaus teises.

Komiteto pirmininkas taip pat pažymėjo ES svarbą užtikrinant Prancūzijos ir Vokietijos susitaikymo tikrumą po Antrojo pasaulinio karo.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis vertindamas Nobelio taikos premijos suteikimą Europos Sąjungai sakė, kad  Nobelio taikos premija įpareigoja Lietuvą dar labiau sutelkti jėgas, ir pirmininkaujant ES Tarybai 2013 metais aktyviai siekti stiprinti ES vaidmenį kuriant politinį ir ekonominį stabilumą visame pasaulyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

  1. zemaiciu zydas:

    Kartais jie dasigyvena iki tokio absurdo lygio…Norvegu prizinis fondas skiria Premija organizacijai, kurios naryste patys norvegai du kartus atmete. EU reme ir netgi inicijavo daugybe karu nuo pat tu isimintinu WW2. Tiesa, visi tie karai vyko uz VAKARU europos ribu, taciau netgi toje pacioje rytu europoje 90-aisias vykstant masinems zudynems, europa i visa tai ziurejo per pirstus. Ir galu gale, paskutinis karas, jau gyvuojancios EU organizacijos vadas Rompuis, buvo didelis Libijos karo remejas, kuris kaip mums visiems puikiai zinoma buvo Vakaru Europos valstybiu inicijuotas, remtas ir praktiskai ju paciu laimetas. Puse sukilelliu kovojanciu uz Libijos civiliu sauguma buvo prancuzu legionas ir anglu SAS. Pinigai, ginkluota, oro erdves dengimas – europieciu. Kadafis nusautas prancuzu samdinio. Taip, taip, imkit taikos premija, Jus nepeprastai TAIKUS ir TEISINGAS regionas. Hip hip ura!

  2. zemaiciu zydas:

    Ta pati EU remia kara afganistane, yra netgi kazkoks litofcas man rods misijos afganistane EU funkcionierius. Zinoma, visam pasauliui labai svarbu islaikyti naftos kontrole. Reik kad lietuviai irgi gintu helmanda nuo nieksu talibu, kurie neleidzia vesti ten kaspijos naftotiekio! Kas nors kada nors nuteis tuos premiju gavejus idomu ar ne? Busha, Blaira, Browna, Sarkozy ir ju sunis? Uz nusikaltimus pries zmonija? :D:D

  3. Vaidilosvainis:

    Jo, jo, tokie šNobelių saviapsidovanojimai, kaip taikos premija Obamai, ESui ir man iš esmės niekuo nesiskiria nuo TSRS didvyrio žvaigždžių ant Brežnevo kitelio. Tokiais tempais progresuodami greit imsime paradais švęsti visokiu barozų-marozų-vampyrrompėjų gimtadienius. Su žvaigždėtom mėlynom vėliavom, ir transparantais “lang lebe den großer und Volk Europäischer Allianz!”. Ir saugumą jau turim tokį, kad net prieš KGB nebegėda…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė