Europos Sąjungai paskirta Nobelio taikos premija (3)

Šiemetė Nobelio taikos premija skirta Europos Sąjungai. Tai vakar, spalio 12 dieną, paskelbė Nobelio komitetas.

ES ir jos pirmtakai jau šešis dešimtmečius prisideda prie taikos ir susitaikymo procesų bei demokratijos ir žmogaus teisių užtikrinimo, sakoma komiteto pareiškime.

Nobelio taikos premija tradiciškai įteikiama gruodžio 10-ąją. Ji laikoma svarbiausiu tarptautiniu apdovanojimu už taikesnio pasaulio siekį.

Prieš tai paskutinė organizacija, gavusi garbingą Nobelio taikos premiją, buvo „Medecins Sans Frontieres“ (Gydytojai be sienų). Šiai organizacijai premija skirta 1999 metais.

Skelbdamas apdovanojimą, Nobelio komiteto pirmininkas Torbjoernas Jaglandas pripažino šiuo metu ES slegiančias finansines problemas ir socialinių neramumų faktą, tačiau sakė, jog komitetas norėjęs susikoncentruoti ties jau daugiau nei šešiasdešimt metų gyvuojančios organizacijos darbus siekiant taikos ir susitaikymo, ugdant demokratiją ir saugant žmogaus teises.

Komiteto pirmininkas taip pat pažymėjo ES svarbą užtikrinant Prancūzijos ir Vokietijos susitaikymo tikrumą po Antrojo pasaulinio karo.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis vertindamas Nobelio taikos premijos suteikimą Europos Sąjungai sakė, kad  Nobelio taikos premija įpareigoja Lietuvą dar labiau sutelkti jėgas, ir pirmininkaujant ES Tarybai 2013 metais aktyviai siekti stiprinti ES vaidmenį kuriant politinį ir ekonominį stabilumą visame pasaulyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė