A.Statkus. Kodėl referendume A.Sekmokas balsuos prieš VAE (11)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuva sustingusi laukia šio šeštadienio referendumo dėl VAE likimo. Į kovą su Kremliaus agentais kyla užkalniai su radijošouskininkais, eteryje plyšauja parankūs moraliniai autoritetai su KGB šleifu, o eretikai su kenkėjais (nevykusiai apsimetę akademikais, ekonomistais ir energetikais) daugmaž sėkmingai marginalizuoti.

Tautai nereikia pašalinių kenkėjiškų minčių, užteks girdėti vieną tiesą. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija ryžtingai stojo Batkos ir Medveputo režimų pusėn ir išpašolvonijo Astravo bei Baltijsko priešus tam, kad šių ekologiškos kalbos netyčia neužkrėstų tyrųjų lietuviškų smegenų abejonių virusais tokiu kritiniu valstybei momentu.

Informacinio triukšmo užgožti ekonomistai, elektros energetikai ir parlamentarai sako, jog jie negali gauti atsakymų į esminius klausimus, o jų turimi skaičiavimai labai negeri. Valdančiųjų stavka su netikinčiaisiais į kalbas nesileis, o tikintiesiems klausinėti nedera. Taigi balsuoti – Už ar Prieš didžiausią ir brangiausią projektą nepriklausomos Lietuvos istorijoje – teks šių atsakymų nesulaukus.

Tačiau jei faktai užrakinti po valstybės paslapties spynomis, ką mums sako paslapčių saugotojai?

Manytina, jog bent vienas žmogus Energetikos ministerijoje – A. Sekmokas, kas nors iš jo „vicikų“, „dirikų“ ar „specų“ – apie VAE projektą žino pakankamai (tai drąsi prielaida, tačiau labai noriu taip tikėti – priešingas dalykas reikštų, jog Lietuvos Respublikos Energetikos ministerijoje nėra žmonių, suprantančių, kokią ateitį jie suprojektavo valstybei ateinantiems 60 metų… O tai būtų labai, labai liūdna diagnozė visai valstybei).

Taigi, A. Sekmokas – informatikas, keturis metus užsibarikadavęs Ekmino poste – turi turėti bent vieną prieinamą žmogų, kurio gali pasiklausti ir gauti tiesių atsakymų.  Reikia manyti, jog atsakymą į bet kokį autoritetingo veikėjo klausimą ministras gali gauti surinkęs atitinkamą numerį.

Tačiau visa Energetikos ministerija – nuo pono ministerio iki specialisto menkiausiojo – užsispyrę tyli tarsi Marytė Melnikaitė fašistų nelaisvėje. Į paprastus klausimus negauna atsakymų nei kolegos ministeriai Vyriausybės posėdžiuose, nei kolegos valstybinių įstaigų biurokratai, nei partiečiai konservatorių patriarchai konspiraciniuose susibėgimuose. Ir tai yra rimtas simptomas.

Tai yra rimta, nes valstybinės institucijos nebegali vykdyti savo darbų – biurokratas Aplinkos ministerijoje turi ką nors atrašyti į Briuselio užklausimą „iš kur gausite pinigų VAE išmontavimui“, o biurokratas Ekonomikos ministerijoje turi kokį nors skaičuką įpaišyti į formulės kintamąjį pavadinimu „kWh kaina 2030 metais“. Skambink, rašyk, užeik, siųsk savo ministrą į Vyriausybės posėdį – jokio atsakymo!

Tai yra rimta, nes gerbiami konservatoriai (pvz., Šiaulių konservatorių vadas, signataras A.Sėjūnas) negavęs atsakymų iš bendrapartiečio A. Sekmoko jokiais gražiais ar negražiais būdais, ima garsiai nerimauti, esą VAE yra „didelė afera“. Iš nusipelnusio konservatoriaus lūpų tai nederėtų sklisti.

Tai yra rimta, nes Energetikos ministerija nėra kokia nors techniniais skaičiavimais užsikasusių, mažakalbių energetikų šutvė. Atvirkščiai: Energetikos ministerija – tai politologų knybždėlynas. Tai įstaiga, pilna žmonių, kurie metų metus telavino demagogijos ir retorikos meną. Tačiau jie nesugeba išlementi nė žodelio užsistoti svarbiausią šalies ateičiai projektą, prie kurio ponai politologijos daktarai lenkė nugaras metų metus.

Fiasko politologijos instituto absolventams: rinkėjas, atėjęs balsuoti į VAE referendumą, nežinos kiek jam teks mokėti už VAE pagaminamą elektrą?

Tylintys Energetikos ministerijos „vicikai“ yra ne mažiau iškalbingi už mįsles, žeriamas Energetikos ministerio. Pavyzdžiui, pono ministerio mestelėtas skaičiukas – 18 ct/kWh pirmus dvidešimt metų, o tuomet jau 7 ct/kWh –akivaizdžiai prieštarauja aritmetikos dėsniams, bet vis vien dogmatiškai ginamas. Čia jokia skaičiavimo klaida, nes pasitaisyti ponas Sekmokas turėjo laiko net kelis mėnesius (per tiek laiko galima net ir aritmetikos išmokti!). Ir tuo labiau negali būti bandymas apmulkinti tautiečius, nes visuotinio raštingumo epochoje tūlas pilietis ras šią klaidą paprasčiausiai pasiėmęs skaičiuotuvą į rankas (beje, tuo pačiu skaičiuotuvu greitai ras ir tikresnę, gerokai labiau gąsdinančią elektros kainą).

Akademikai energetikai turi ir daugiau neatsakomų klausimų. Kaip galime būti europinių elektros tinklų dalimi su tokio galingumo reaktoriumi, bet neturėdami (neplanuodami)  elektros tinklų užžiedinimo su Lenkija? Kiek kainuos VAE išmontavimas ir kiek tai padidins elektros kainą? Jei VAE užtikrins tik dešimtadalį Lietuvos energijos poreikio, tai kokia čia energetinė nepriklausomybė?

Per radiją VAE reklama graudena, jog radioaktyvios atliekos yra draugiškos gamtai.

Reziumuojam: akis badanti A. Sekmoko aritmetika, nešnekūs A. Sekmoko specialistai , nebylūs A. Sekmoko politologai ir absurdiška A. Sekmoko reklama nėra kažkokia gamtos mįslė.

Ministras tiesiog pernelyg pabrėžtinai NEATSAKINĖJA lemiamu tautos apsisprendimui momentu. Pasikartosiu: Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija sąmoningai ir tikslingai vengia sklaidyti abejones VAE projektu.

A. Sekmokas nebando suregzti kokios nors pasakėlės. Tuntas politologijos pirmūnų ministerio struktūroje nepateikia jokių, net marsiečiais ar dieviškąja intervencija grindžiamų versijų. „Enminas“ neieško dialogo su abejojančiais ekspertais, nenori, jog tauta patikėtų ketverius metus kurtu projektu. VAE autorius SIEKIA, kad tauta referendumu palaidotų VAE projektą, ir konservatorių stavka oriai išliptų iš balos – atseit, projektas buvo gal ir geras, tiesiog tauta nesupratinga… ech, pamirškim viską.

Tai iš kur visas šis šurmulys UŽ? Ko patrako visi adomėnai, užkalniai, ramanauskai, čekuoliai, pociūnienės, urmai? Kodėl VAE švaisto milijonus reklamoms? Dar, ko gero, tauta įtikės ir palaimins šį A. Sekmoko nemylimą kūdikį.

Atsakymo reikėtų ieškoti konservatorių partijos vidinių galios žaidimų taisyklėse.  Sąrašo viršuje užsibarikadavusi viršūnėlė negali prisipažinti klydusi visą šiaip jau šaunią kadenciją, o partijos eiliniai negali nemylėti lyderio. Kubilius negali būti prastesnis atomininkas už Kirkilą. Sekmokas negali būti vien šildymo kainų rekordininkas. Klaidų pripažinti negalima, kelio atgal nėra. Tik jau ne rinkimų agitacijos metu… Kariuomene! Klausyt mano komandos: kas ne už VAE, tas Kremliaus agentas. Turinčius atskirąją nuomonę šalin nuo lovio.  Pirmyn!

Konservatorių valdomas valstybinis mechnizmas ima suktis. Aritmetikos skyles Energetikos ministerijos skaičiukuose bando pritempinėti… Ūkio ministerijos „vicikas“! Žaliuosius eretikus disidentus iš Baltarusijos ir Karaliaučiaus ima persekioti URM. Propagandos ir isterijos mašina, varoma biudžeto pinigais, didina apsukas. Spalio keturioliktoji jau čia pat.

O vargšas energetikos ministras vis dar taip pat iškalbingai tyli. Ir netgi sąžinė rami: tauta turėjo visas galimybes suprasti, jog aš ne šiaip sau tyliu.

Apie VAE trūkumus geriausiai žino A. Sekmokas su savo ministerija. Nors partinė drausmė ir savigarba neleidžia rinkėjams pasakyti tiesos, bet pats Sekmokas balsuos tvirtai PRIEŠ.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė