Atsirado galimybė geriau apsisaugoti nuo sukčiavimo (0)

Pinigai | alkas.lt

Pinigai | alkas.lt

Gyventojai nuo šiol gali lengviau apsisaugoti nuo sukčių, kurie apgaule išvilioja asmens duomenis ir kito asmens vardu gauna greituosius kreditus. Tam sukurtas Nepageidaujančių greito kredito asmenų registras, kuris taip pat sudarys prielaidas gyventojams apsaugoti savo giminaičius nuo perteklinio greitųjų kreditų ėmimo.

Paslauga „Nepageidauju greito kredito“ aktyvuojama internetu per asmeninės kredito istorijos sistemą „Manocreditinfo.lt“. Įtraukdamas save į registrą gyventojas patvirtina, kad kol nebus panaikintas šis įrašas, jis nepageidauja sudaryti greitosios paskolos sutartį. Gyventojo pareikštą valią prieš suteikiant kreditą galės tikrinti finansų įstaigos. Naudojimasis šiuo registru joms, kaip ir gyventojams, yra nemokamas, būtinas tik teisinis pagrindas tą atlikti.

„Kurdami registrą siekėme išspręsti dvi problemas: gyventojų bridimo į skolas neatsakingai skolinantis ir kreditinio sukčiavimo. Abi šios problemos yra itin aktualios ir tai iliustruoja kasdieniai gyventojų klausimai, kaip apsisaugoti, kad nebūtų imami greitieji kreditai, taip pat sukčiavimo statistika“, – sako Andrius Bogdanovičius, kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius.

Pasak jo, net giminaičiai gali padėti artimiems asmenims nesiskolinti neatsakingai. Aišku, asmuo turi registruotis pats, tačiau manipuliuoti giminaičių patiklumu parodant, kad užsiregistravai, o kitą dieną jau vėl skolintis – nepavyks. Nes įrašas, kad asmuo netrukus po įsiregistravimo paliko registrą kreditų bendrovėms bus matomas dar 90 dienų.

„Viena iš jau anksčiau sukurtų priemonių leido neatsakingą giminaitį įtraukti į skolininkų registrą, tačiau tai buvo taikoma tik tuo atveju, jei turėtą skolą „iš savo kišenės“ padengė artimas žmogus. Tačiau tam reikėjo apmokėti skolą, o paslaugą  galima užsisakyti tik atvykus į įmonės būstinę“, – pažymi kreditų biuro vadovas.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šių metų trečiąjį ketvirtį užregistruota daugiau nei 3500 sukčiavimo atvejų, palyginti su kone 2600 antrąjį ketvirtį. Beveik pusė šių nusikalstamų veikų – sukčiavimas apgaudinėjant telefonu.

Vien per šiuos metus pasinaudojant kitų žmonių asmens dokumentais arba išgavus asmeninius duomenis telefonu, el. paštu ar kitais būdais sukčiai ne savo vardu gavo kelis šimtus kreditų, taip „pasiskolindami“ daugiau nei 0,5 mln. Lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė